demirsan tepe demirsan tepe

İzmir’e 3 stat yapılacak

08 / 02 / 2023

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de statların temel atma törenine katıldı

Başbakan Binali Yıldırım İzmir’de statların temel atma törenine katıldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile Torbalı’da gerçekleşen Torbalı Devlet Hastanesinin açılışını gerçekleştirdikten sonra, İzmir’e 3 yeni stadyumun temelini attı  “Kurtuluş gününde İzmir’de 3 stat birden. 400 milyon lira helali hoş olsun”dedi.

Statları İzmir’e kazandırmanın gururunu yaşıyoruz”

Başbakan Binali yıldırım, “İzmir Türk sporunda çok önemli bir yere sahip. Geçmişte Türk futbolunda başarılarıyla destanlar yazan kulüpler için çok önemli bir gün. Alsancak, Göztepe ve Karşıyaka statlarının temellerini atacağız. Göztepe, Karşıyaka, Büyük Altay ve Altınordu Kulüpleri başta olmak üzere İzmir’in güzide kulüpleri ve taraftarlarına bu 3 stadı kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Statları çok kısa sürede tamamlayarak, açılışını yapacağız ve taraftarlara kazandıracağız. Statların toplam maliyeti 400 milyon lira. Süre için pazarlığı başbakanımız yapacak. Yan tarafta gençlik merkezimizi de kazandırıyoruz.”

Statlar UEFA Standartında

Sözlerine devam eden Başbakan Binali Yıldırım, “Temelini atacağımız üç stadyum, UEFA standarlarında olacak. Yapılan iyileştirme çalıştırmalarının yeterli olmadığını gördük. Başta can güvenliği olmak üzere alınan tedbirlerin sonucu yeniden stadyumları yapmaya karar verdik. Alsancak Stadyumu Gençlik ve Spor Bakanlığı, İzmir, Göztepe, Karşıyaka Stadyumları ise TOKİ ve Gençlik Spor Bakanlığımızın işbirliği ile yapılıyor”dedi.

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life