aydinototepe aydinototepe

İZMİR BELEDİYE JUDODA ŞAMPİYON

22 / 08 / 2018

30 Ağustos Zafer Haftası Valilik Kupası Uluslararası Judo Turnuvası'nda İzmir Büyükşehir Belediyespor erkek ve bayan takımları kürsünün zirvesine çıktı.

Bu yıl 8.’si gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Haftası Valilik Kupası Uluslararası Judo Turnuvası'nda İzmir Büyükşehir Belediyespor şampiyon oldu. 16-18 Ağustos tarihlerinde Sakarya Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan ile Ukrayna’dan 584 sporcunun katıldığı turnuvada, Büyükşehir Belediyespor toplamda 6 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya alarak erkek ve bayan takımları şampiyonluğa ulaştı. 

İzmir BŞB'de 52 kiloda Çiçek Akyüz, 57 kiloda Çiçek Tatar, 70 kiloda Yağmur Doğan, 55 kiloda Salih Güneş, 81 kiloda Mehmet Emin Aslan, 90 kiloda Enes Furkan Mecit tüm rakiplerini yenerek altın madalya kazandı. 44 kiloda Dilan Doğan ikinci ve 81 kiloda Mustafa Menevşe ise üçüncülük elde etti.  

Her yıl düzenlenen bu turnuvadan yine başarıyla döndüklerini söyleyen Judo Baş antrenörü Mesut Kapan, “Derece yapan sporcularımızı ve tüm antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Altyapımızın ne kadar doğru şekilde çalıştığını gösteren bir sonuç aldık. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kulüp Başkanımız Pervin Şenel Genç, Yönetim Kurulumuz, Spor Direktörümüz Zeynel Canol ve Branş Sorumlumuz Kıvanç Dinçsalman ve tüm idari kadromuza teşekkür ediyoruz” dedi.  

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life