lifepahtshop lifepahtshop

Futbolun Efsaneleri Alaçatı'da, Yemekte Buluştu

25 / 08 / 2018

TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber ve efsaneleşmiş eski futbolcular, bayramın son gününde, İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesi'nde, yemekte buluştular.

Alaçatı'daki yemeğe, Çeşmeli, Adanaspor ve Malatyaspor'un efsane eski kalecisi ve Çeşme Belediyespor'u Süper Amatör Lig'e çıkaran eski Teknik Direktör Malik Gençalp, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Genel Başkanı İsmail Dilber, TÜFAD İzmir Şübe Başkanı Şaban Acarbay, Göztepe Spor Kulübü'nün efsane futbolcularından Ertan Öznur, eski Milli Futbolcu ve Göztepe'nin efsane sporcusu Nevzat Güzelırmak, eski Milli Futbolcu, Göztepe ve Bursaspor'da uzun süre forma giyen Özer Yurteri, İzmirli İşadamı Selahattin Özbüker ve bazı İzmirli işadamları katıldılar.

Eski futbolcu ve eski Teknik Direktör Malik Gençalp ve Çeşme'de yaşayan TÜFAD İzmir Şube Başkanı Şaban Acarbay'ın organize ettiği yemekte, eski günler anılırken, günümüz futbolu üzerinde derin bir söyleşi gerçekleştirildi. 

Yemekli ilgili bir açıklama yapan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Genel Başkanı İsmail Dilber, "Bayram nedeniyle Çeşme'de bulunmamız nedeniyle böyle bir yemekte buluştuk. Eski arkadaşlarımızla bir araya gelerek, hem bayramlaşalım, hem de yemek yiyip söyleşelim dedik. Liglerin başlamasıyla birlikte neyin, nasıl güzel olacağını, beğenip beğenmediğimiz takımları ve oyuncuları, sezon başı değerlendirmesi, arkadaşlarımızın eski takımlarındaki anıları, Göztepe, Altay gibi İzmir'in efsane takımlarını konuşup, söyleşeceğiz. Eski günleri yad edeceğiz. Eski futbolcularla bugünlerin farklılığını söyleşeceğiz. Geçmişin şartları ile bugünün şartlarını, eski sahalarla bugünkü sahaları, eskisi ile bugünkü malzemeleri, ekonomik durumları gibi konular da konuşacağız" dedi. 

 

Yemeği organize edenlerden birisi olan Çeşme Belediyespor eski teknik Direktörü Malik Gençalp de yaptığı açıklamada, "Bu akşamı anlatmaya kelimeler yetmez. Masamızda efsane eski futbolcular var. TÜFAD Genel Başkanımız İsmail Dilber de bizi onurlandırdı. Türk Futbolu'na hizmet etmiş efsanelerle bayramlaştık. Yemekte söyleşeceğiz. Benim de aralarında olmam, benim için çok büyük bir onur. Hepsi, zamanında beğenerek, saygı duyarak izlediğimiz büyük oyunculardı. Anılarımızı tazeleyeceğiz. Güzel bir akşam olacağına inanıyorum" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life