çoruhluastepe çoruhluastepe

DMD’nin Düzenlediği Kartepe Cup Sona Erdi

12 / 09 / 2018

Kartepe Cup Uluslararası Futbol Turnuvası'nda final ve üçüncülük maçları sonrasında şampiyonlar belli oldu

4 ülkeden 70 takımın katıldığı Kartepe Cup'ta U11, U12 ve U13 olarak toplam 3 kategoride yapılan 220 maçta 600'den fazla gol atıldı.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Altınordu, Bursaspor, Konyaspor gibi önemli akademilerimizin yanı sıra Romanya Temsilcisi Steau Bükreş akademisi turnuvaya renk kattı.

Futbol heyecanının doyasıya yaşandığı turnuvanın son gününde, final müsabakaları birbirinden heyecanlı anlara sahne oldu.

3 Yaş Kategorisinde sıralamalar şu şekilde tamamlandı;

2008 - U11 Kategorisinde Fenerbahçe şampiyon olurken, Altınordu ikinci, üçüncülük maçını Murat Germen'e karşı oynayan Erok Spor ise üçüncü oldu.

2007 - U12 Kategorisinde Altınordu şampiyon olurken, Bursaspor ikinci, üçüncülük maçını Simoviç Karaca'ya karşı oynayan Romanya temsilcisi Steaua Bükreş ise üçüncü oldu.

2006 - U13 Kategorisinde Fenerbahçe şampiyon olurken, Beşiktaş ikinci, üçüncülük maçını Konyaspor'a karşı oynayan Marmaris 1923 ise üçüncü oldu.

The Greenpark Resort hotelinde düzenlenen Kartepe Cup Kupa töreninde Türkiye Milli takımının eski futbolcusu Tuncay Şanlı, Eski gol kralı Yunus Altun, BeIn Sports spor yorumcusu, Fanatik Gazetesi yazarı Tunç Kayacı ve Kanal 24 spor spikeri Yaşar Temel ile buluşan sporcular ödüllerini onların ellerinden alarak, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Coşku, heyecan ve futbol ile geçen üç günün sonunda turnuvaya katılan çocuklar evlerine öğrendikleri ve edindikleri tecrübelerle geri döndüler.

Turu, "Çocuklar Geleceğimizdir"

 DMD Sportif CEO’su Mehmet Turu, “Şirket olarak bu tarz organizasyonlar ile Türk Futboluna ve genç sporcularımızın gelişimine katkı sağlamak adına yolumuzda durmadan yürümeye devam ediyoruz. 20 Kişilik geniş kadromuz ile katılımcı takımlarımıza sportif anlamda unutamayacakları hatıralar kazandırırken, katılımcılarımızın sosyal gelişimlerine fayda sağladığımızı görmek bizleri çok mutlu ediyor. Ortalama 1000 sporcu ve 200 antrenör 3 gün boyunca bir noktada buluşuyor. Sahada kıyasıya mücadele devam ederken, otele döndüklerinde yeni arkadaşlıklar ortaya çıkıyor. Kupa ve madalya töreninde ise genç sporcularımızın, Tuncay Şanlı gibi önemli bir futbol adamından ödül almalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımızın birbirinden farklı takımlar ile maç yapması çok önemli. Bu turnuvalarda yer alan sporculardan ülkemizi milli forma ile temsil edecek yıldızlar çıkacağından eminim. Çocuklarımıza değer vermeli ve onların gelişimlerine katkıda bulunmalıyız. Çocuklarımız geleceğimiz” dedi.

 

Dmd Sportif Direktörü Taygun Yavaş ise, “Misyonumuzun genç futbolcularımıza yüksek seviyede  ve birbirinden farklı rakipler ile, çok sayıda müsabaka oynatmak olduğuna inanıyorum. Avrupa futbolunda çok yakından gördüğümüz gibi, bu yaştaki çocuklarımıza futbol oyununu sevdirmemiz gerekiyor. Bu bağlamda futbol turnuvaları çok kilit bir rol alıyor. Çocuklarımızın bir sene içerisinde oynadıkları müsabaka sayısının çok yetersiz olduğunu düşünüyorum. Kartepe Cup’ta Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursaspor, Altınordu, Konyaspor gibi ülkemizin önemli alt yapıları yer aldı. Ayrıca Romanya’nın önemli kulüplerinden Steaua Bükreş takımı da turnuvamıza kalite kattı.  230 müsabakanın oynandığı turnuvada çocuklarımızın sportif ve sosyal anlamda kazançlar sağladığını gördük.  Ülkemizin farklı 20 şehrinden akademi takımları da turnuvada yer aldı. Burada çok önemli bir oyuncu havuzu oluşuyor. Kulüplerimizin oyuncu izleme birimleri maçtan maça koşturup bu havuzdan oyuncuları cımbızla seçebiliyor. Vizyonumuz her turnuvamızda müsabaka seviyelerini yükseltmek ve daha fazla sporcuyu bir arada toplamak. Bunun için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life