dmd tepe dmd tepe

Buzda Bir Altın Madalya’da Berk’ten

22 / 09 / 2018

İzmir Büyükşehir Belediyespor Buz Dansı sporcusu Berk Akalın, ABD'de düzenlenen 2018 Challange Cup'ta birincilik elde etti

İzmir Büyükşehir Belediyesporlu Buz Dansı sporcusu Berk Akalın, ABD'nin Philadelphia şehrinde düzenlenen 2018 Challange Cup'ta birincilik elde etti. İzmir BŞBli Berk Akalın ve partneri Nicole Kelly ile yarıştığı turnuvada Senior Buz Dansı kategorisinde müthiş bir performans sergileyerek tüm rakiplerinden en yüksek puanı alarak altın madalyanın sahibi oldu.

Bu ikili Ağustos ayında Chicago'da düzenlenen turnuvada dördüncülük kazanmışlardı. 

Berk ve Nicole'nin katıldıkları turnuvadan şampiyon olarak dönmelerinin çok önemli olduğunu söyleyen Branş Sorumlusu Neşe Hünerli, “Ülkemizin eski olimpik sporcusu ve uluslararası buz dansı antrenörü Alper Uçar kısa zamanda bu ikiliyle çalışarak büyük bir başarının altına imza attılar. İzmir'de yetişen ve kulübümüz sporcusu olan Berk'in bu uluslararası başarısı bizleri onurlandırdı. 2010 yılında İzmir'e kazandırılan Buz Sporları Salonu'nda bu tarz sporcuların yetişmesine imkan veren Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'na teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

 

 

 

aydın oto alt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life