aydın oto tepe aydın oto tepe

1925 Gençlik ve Spor Kulübü 1. Yılını Kutladı

23 / 09 / 2018

1925 Gençlik ve Spor Kulübü'nün 1. kuruluş yıldönümü kutlamaları ve sezon açılışı futbol şölenine dönüştü

Konak Belediyesi'nin Halkapınar'daki sahasında gerçekleşen etkinlik, sarı-kırmızı renklere gönül vermiş minik sporcuların şovuna sahne oldu. Kutlamalara İzmir’in tek Süper Lig temsilcisi Göztepe’nin başarılı futbolcuları Alpaslan Öztürk, Yalçın Kazan, Göktuğ Bakırbaş ve Axel Ngando da katıldı. Dört futbolcu, 1925 Kulübü’nün minik oyuncularıyla sahada gösteri maçı yaptı. Kutlamalarda Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı ile 1925 Gençlik ve Spor Kulübü Altyapı U17 takımı dostluk maçında karşı karşıya geldi. Etkinliğe katılamayan İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu ve Göztepe Spor Kulübü Başkanı Sayın Mehmet Sepil tebrik mesajlarını gönderdi.

 

 

1925 KÖPRÜ GÖREVİ GÖRECEK

1925 Gençlik ve Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Behçet Şenözhür, törende yaptığı konuşmada yeni kurulmuş bir kulüp olmalarına karşılık iki binden fazla çocuğa ulaştıklarını ifade ederek, "1925 Gençlik ve Spor Kulübü olarak daha yolun başındayız. Kulübümüz, Göztepe Spor Kulübü ile futbol okulları arasında bir köprü görevi görecek. Gelecekte daha güzel işlere imza atmak istiyoruz. Göztepemize ve Türk futboluna zeki, çevik ve ahlaklı futbolcular kazandıracağız. Bu organizasyon için emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi. Kısıtlı zamanı olmasına rağmen açılışa katılan Konak Ak Parti İlçe Başkanı Sait Başdaş, nikah şahidi olarak bir nikaha katılacak olmasına rağmen, 1925 Gençlik ve Spor kulübünün nazik daveti üzerine açılışa katıldığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Uzun yıllar futbol oynamış ve kulüp başkanlığı yapmış biri olarak amatör kulüplerin ne kadar zorluklar içerisinde çocuklarımıza spor yaptırmaya çalıştıklarının farkındayım. Kısa bir süre içerisinde kurulan bir kulüp olan 1925 Gençlik ve Spor Kulübü’nün, gelecek yıllarda Türk sporuna yetenekli ve başarılı sporcular yetiştireceğine de inanıyorum.” Sporda asla siyasetin olmaması gerektiğini belirten Başdaş, “Mümkün olan her yere spor alanı kazandırılması gereklidir. Gençlerimizin spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlayabilmek en büyük amacımızdır.” diyerek bu güzel sezon açılışını organize eden emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 

 

GÖNLÜM MİNİKLERDEN YANA

Kutlamalara katılan Göztepe Spor Kulübü Başkan Vekili Talat Papatya da özveriyle yeni spor alanları yarattığı için Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a teşekkür etti. "Geleceğimiz olan çocuklarımız ile büyük Göztepe Spor Kulübü’nün alt yapısı arasında bir köprü görevi gören 1925 Gençlik ve Spor Kulübü’ne 1925 kere teşekkür ederim. " diye konuşan Papatya, ardından 1925 Gençlik ve Spor Kulübü’nün minik futbolcuları ile Göztepe Spor Kulübü A takım oyuncularının maçını izledi. “Hangi tarafı tutacağımı bilemiyorum” diyen Papatya “gönlüm miniklerden yana” diye konuştu.

 

PEKDAŞ: BAŞARIYI YÜKSELTMEMİZ LAZIM

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise konuşmasında Konak’ın 24 kilometrekare alanla Türkiye’nin en küçük ilçelerinden biri olmasına karşılık adını dünyaya duyurmuş 3 spor kulübüne evsahipliği yapmasından duydukları gururu dile getirdi. Pekdaş,“ Bu başarıyı daha da yükseltmek zorundayız. Çünkü bu kent, Büyük Atatürk'ün, kurtuluş ve kuruluşun kentidir. Bu ülkenin özgürlüğü için, barış ve esenliği için mücadele vermiş şehitlerimize ve gazilerimize borcumuz var. Onlara layık bir gençlik olarak çalışmalı ve yaşamalıyız. Çocuklarımızın özgür bir ülkede, özgür bireyler olarak mutlu yaşamasını ve iyi yurttaşlar olmasını istiyoruz" dedi.

 

Konuşmaların ardından 1925 Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Kardelen Gül, Başkan Pekdaş'a verdiği desteklerden dolayı teşekkür çiçeği sundu. Yıldönümü pastasının kesilmesiyle devam eden etkinlik A takımı futbolcuları ve miniklerin maçının ardından, Konak Belediyesi Kadın Futbol Takımı ile 1925 Gençlik ve Spor Kulübü U17 takımının yaptığı dostluk maçı ile son buldu.

 

 

 

 

barfix

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life