tff il temsilcisi tff il temsilcisi

BASKETBOL KADINLAR FEDERASYON KUPASI EDREMİT’TE SAHİBİNİ BULACAK

24 / 09 / 2018

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) Federasyon Kupası Edremit’te başladı. Gürespor’un ev sahipliğinde yapılan ve toplam 16 takımın mücadele ettiği kupa 29 Eylül Cumartesi günü Edremit Spor Salonu’nda sahibini bulacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından iki yıl aradan sonra yeniden Edremit’te verilen Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) Federasyon Kupası başladı. Grup maçlarının Edremit’le birlikte Burhaniye Spor Salonu’nda oynandığı kupa mücadelesinde toplam 16 takım mücadele ediyor. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, iki yıl aradan sonra kupaya tekrar ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek “Edremit artık her alanda olduğu gibi sporda da gelişiyor, büyüyor. Yaz turizmini sona erdiği şu günlerde ülkemizin farklı illerinden 16 takımı, yüzlerce sporcuyu ve basketbol severi konuk ediyoruz. Tüm takımlara sakatlıktan uzak başarılı bir turnuva diliyorum” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Kadın Ligleri Direktörü Nahit Yeşiltepe tarafından organizasyona ev sahipliğinden ve katkılarından dolayı Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Gürespor Kulübü Başkanı Bayram Kayahan’a teşekkür plaketi takdim edildi.  TKBL’de mücadele eden Edremit Belediyesi Gürespor’un ev sahipliğinde düzenlenen kupa mücadelesinde grup maçları 24 Eylül’de tamamlanacak. Bir günlük aranın ardından Çeyrek final ve yarı final mücadelesi yapılacak 29 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’te Edremit Spor Salonu’nda oynanacak final mücadelesi ile kupa sahibini bulacak.

 

 

 

 

aydın oto alt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life