aydın oto tepe aydın oto tepe

Çiğli Esentepe: 8- Küçük Çiğli Gençlik: 0

14 / 10 / 2018

İzmir 1. Amatör Lig 2.Grup ekiplerinden Çiğli Esentepe Spor , Küçük Çiğli Gençlik Spor ile oynadığı maçı 8-0 kazandı ve hanesine 3 puanı yazdırdı

Karşılaşmanın ilk dakikaları kontrollü oynanırken, 15. dakikadan itibaren Çiğli Esentepe Spor topa daha fazla sahip olan taraf olmayı başardı. Çiğli Esentepe Spor atağında kazanılan serbest vuruşta Orçun Kaygısız topun başına geçti. Dakikalar 18 ‘i gösterdiğinde yaklaşık 30 metreden kullanılan serbest vuruş direkten döndü. 20. dakikada Cemsu Kartal‘ın sol çizgide sıfıra inip kestiği ortada Uğur Güneş ceza sahası içinde topla buluşup yaptığı vuruşla topu auta gönderdi. Kaçan bu net pozisyondan 3 dakika sonra Can Mert Dağ karşı karşıya pozisyonda kaleciyi geçemedi. 27. Dakikada Çiğli Esentepe Spor ‘un kullandığı serbest vuruşta ceza sahasında iki oyuncunun tartışmasına kayıtsız kalamayan müsabaka hakemi iki takımdan birer oyuncuyu ihraç etti. Takımları 10 kişi kalınca Çiğli Esentepe Spor taktik değişikliğe gidip 33. Dakikada Uğur Güneş ‘i oyundan alıp Nuri Dalyan‘ı oyuna sürdü. Bu süreçten sonra etkili ataklarını artıran Çiğli Esentepe Spor 36. dakika da Cemsu Kartal’ın ayağından bulduğu golle 1-0 öne geçmeyi başardı. Aynı oyuncu 40. dakikada sağ çizgiden bireysel yetenekleriyle ceza sahasına girip uzak köşeye yaptığı vuruşla takımının ve kendisinin 2. golünü atmayı başardı ve ilk yarı bu golle 2-0 Çiğli Esentepe Spor ‘un üstünlüğü ile sona erdi. 

İkinci yarı ataklarını artıran Çiğli Esentepe Spor yorulan rakibi karşısında 50,63,83 ve 88. dakikalarda Can Mert Dağ, 71. dakika da Emre Kekeç ve 68.dakikada Çağatay Bozkurt ‘un ayağından bulduğu golle mücadeleyi  8-0 kazandı ve ikinci haftayı da gol yemeden kapattı ve puanını 4’e çıkardı.

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

barfix

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life