dmd tepe dmd tepe

Yeşilova’ya Bir Darbe’de Hakem’den

20 / 10 / 2018

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 9. Grup’ta mücadele eden Bornova Yeşilova, deplasmanda Maltepespor’a 1-0 mağlup oldu

Karşılaşmaya istekli başlayan İzmir ekibi, Mthembu ile girdiği yüzde yüz gollük pozisyondan yararlanamazken, 45. dakikada karşılaşmanın hakemi Zeynep İrem Sengir, Yeşilova aleyhine penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Maltepespor’lu oyuncu Oğuz Yeşil, ilk yarının skorunu 1-0 olarak belirleyen golü kaydetti.

İkinci yarıda gelişen pozisyonda Bornova Yeşilova’lı oyuncu Atamar Ozar Kırmızı Kart’la oyun dışı oldu. Bu pozisyondan 6 dakika sonra Maltepespor’lu oyuncu Tugay Sözbir’de Kırmızı kart görerek oyun dışı oldu. İki takımda kalan sürede 10 kişi oynamak zorunda kaldı. Son 30 dakika içinde Bornova Yeşilova Ali Osman Demir,  Erkan Gövercin ve Mthembu ile girdikleri net gol pozisyonlarında yararlanamadı. Mücadeleyi ev sahi ekip 1-0 kazandı.

Maç sonunda sert açıklamalar yapan Bornova Yeşilova Antrenörü Serkan Küçükoğullarından, “İki zorlu deplasman iki bayan hakem ayrıca geçen yıl 3 İstanbul deplasmanı 3 penaltı ve hakem hatalarıyla kaybettik. İstanbul ve Kocaeli’nde penaltı ve bariz hakem hatalarıyla kaybetmeye devam ediyoruz. Rakip takım ve seyircinin bile şaşırdığı pozisyonda hakemin penaltı kararı hayretler yarattı. Baştan sona üstün oynayıp birçok gol pozisyonu kaçırdığımız maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. 45. dakikada penaltı verdiği gibi dakika 48’de tekme yediği pozisyona tepki gösteren Ataman’ı direk Kırmızı kart ile oyun dışı bıraktı. 2 sezondur BAL liginde oynayıp 4 İstanbul 4 Kocaeli 3 Kütahya 1 Bilecik takımları olan Grup’ta bariz hakem hataları nedeniyle mağlup oluyoruz ve hiç kimseden bir tepki ve sahip çıkan kimsemiz yok. Hakemlerin hatalı kararlarına rağmen biz ligdeki mücadelemize yılmadan devam edeceğiz” dedi.

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

aydın oto alt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life