çoruhluastepe çoruhluastepe

Gazeteciler Sahada Ter Dökecek

02 / 11 / 2018

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Ligi Şevket Özçelik Sezonu İl Hakemler Kurulu Dernek Salonunda yapılan kura çekimi ile belli oldu

Sunumu TFF İzmir İl Temsilcisi Yardımcısı Mehmet Turu yaparken, Kura Çekiminde ise TFF İzmir İl Temsilcisi Yardımcılarından Selçuk Ergeldi, 9. Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Atilla ile 9 Eylül Gazetesi Spor Müdürü Mutlu Yılmaz gerçekleştirdi.

Konuşmalara başlamadan önce, ilk olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna yaşamını yitirmiş tüm Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

5 Kasım’da başlayıp, 5 Aralık’ta sona erecek olan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Halı Saha Futbol Turnuvası kura çekilişi yapıldı. Ege Telgraf, Hürriyet, Milliyet, Cumhuriyet, Posta, Sabah, Yeni Asır, Yenigün, İlkses, Demirören Haber Ajansı, Anadolu Ajansı/İhlas Haber Ajansı, Yeni Bakış/Haber Ekspres/ Ticaret, TRT, TSYD ve 9 Eylül Gazetesi’ndeki basın emekçilerinin yer alacağı organizasyonda gruplar belli oldu.

 

Atatürk Stadyumu’nda yapılan kura çekilişine İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kadri Yatkın, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şube Başkanı Şaban Acarbay, Türkiye Futbol Federasyonu İzmir Temsilcisi Mehmet İncu konuşmalarında organizasyona destek vereceklerini ve mutlu olduklarını ifade ederken,kura çekimine turnuvaya katılacak basın kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. İşte Pazartesi günü saat 20.00’da Fuar Halı Saha’da başlayacak turnuvanın grupları;

A Grubu: Ege Telgraf, DHA,  AA/İHA, TRT, Posta

B Grubu: Hürriyet, İlkses, Milliyet, Sabah, TSYD

C Grubu: 9 Eylül, Yeni Bakış/Haber Ekspres/Ticaret, Yenigün, Yeni Asır, Cumhuriyet

GAZETECİLER SPOR İLE KAYNAŞACAK

Kura çekiminden önce konuşma yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, “Türkiye’de en çok sıkıntı çeken sektörlerin başında geliyoruz. Her geçen gün içimizi ve mesleki anlamda ruhumuzu karartan günler yaşadığımız bir süreçte, gazetecilerin sorunlardan uzaklaşacağı, kaynaşacağı, birlikte bir şeyler üreteceği ve yıllardır izledikleri, takip ettikleri, yazıp çizdikleri alanda kendileriyle baş başa olacakları bir etkinlik son derece cazipti. Bunun üstesinden gelen tüm arkadaşlarıma, organizasyona sponsor olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Altınordu Futbol Kulübü, Sports Park ve Eşrefpaşa Hastanesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life