life paht shop life paht shop

Foça'da Futbol Tematik Söyleşisi Oldu

08 / 11 / 2018

Türkiye’nin ilk “Tematik” Futbol Lisesi olan Foça Spor Lisesi’nde düzenlenen “Futbol Hakkında Her Şey” konulu söyleşinin konukları Ersun Yenal’ın yardımcı antrenörleri Volkan Kazak, Gökhan Kağıtçıoğlu ve Hamza Hamzaoğlu’nun yardımcı antrenörü Serkan Salman oldu

Foça Spor Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Anıl Gündem’in daveti ile gerçekleşen söyleşide öğrencilerin de aktif katılımıyla geleceğin futbolcu adaylarına ışık tutacak bilgiler ve deneyimler paylaşıldı. Okul Müdürü Ömer Tunç Türk futboluna önemli katkılarda bulunmuş değerli futbol adamlarına, öğrencilere aktardıkları değerli bilgiler için teşekkür etti. Söyleşi sonunda öğrenciler konuklar ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.

Türkiye'nin futbol temalı iki lisesinden biri olan Foça Spor Lisesi 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde İzmir’in ilçesi Yeni Foça’da öğretim hayatına başladı.

Okula her sene yetenek sınavı ile 60 öğrenci ile yapıldığını ifade eden yetkililer, yetenek sınavına katılan öğrenciler Sınav Komisyonu tarafından, futbol becerilerinin yanında fiziksel ve motorik özelliklerine, sporcu özgeçmişlerine ve akademik başarılarına göre değerlendirmeye aldıklarını belirttiler.

Okulun, ilçelerden ve şehir dışından gelen öğrenciler için yatılı pansiyonu bulunmasında dikkatlerden kaçmadı. .

Volkan Kazak,"Oyun içinde farklı mevkilerde oynamanız gerekebilir. Kendinizi yukarıya taşımak istiyorsanız birden fazla mevkide oynayın. Buna açık olmak size avantaj sağlar” dedi.

 

Serkan Salman ise "Hayatta size bireysel olarak sen bunu başaramazsın şeklinde konuşan insanlardan uzak durun. Yeter ki kendinize inanın, güvenin, karşınıza çıkan engeller ile mücadele edin. Mutlaka başaracağınıza inanın" diye belirtti.

 

Gökhan Kağıtçıoğlu,"Son zamanlarda bireysel antreman trendi amacının dışına çıkmaktadır. Antremansız dönemlerde, iyi planlanmamış ağır yapılan bireysel antremanlar sezon içerisinde futbolculara ve teknik ekiplere zorluk çıkarmaktadır, sakatlıklar meydana gelmektedir. Bireysel çalışmak çok önemli ama işi bilen antrenörler ile doğru antreman yapmak çok önemli" ifadelerinde bulundu.

 

Gökhan Kağıtçıoğlu, 1Öğrencilere tavsiyem, Çok fazla canlı maç izleyin, özellikle kendi mevkinizde oynayan oyuncuları izleyin. Altyapıda bu konuda en çok yapılan hatalardan biri, oyuncu sağ bek oynuyor Ronaldo'yu izliyor, sol bek oynuyor Messi izliyor. Mevkiniz de oynayan oyuncunun saha içinde neler yaptığını izleyin" dedi.

 


Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

aydın oto alt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life