çoruhluastepe çoruhluastepe

1. Amatör’de Kritik Hafta

28 / 11 / 2018

1.Amatör Lig takımları 2018-2019 sezonunun ilk haftası oynanması gereken ertelenen maçları, 1- 2 Aralık 2018 tarihlerinde oynayacak

Sezon başlamadan Tropik Hava Raporu doğrultusunda ertelenen 1. Amatör Lig maçları ligin devre arası dediğimiz 1-2 Aralık 2018 tarihinde oynanacak. Saat ve günlerin değişmediği maçlar oynandıktan sonra 2. devre maçlarında yine takımlar aynı rakipleri ile 8-9 Aralık 2018 tarihlerinde oynayacak.

Erteleme maçlarında 30 Eylül 2018 ve sonrasında transferi ve vizesi yapılan oyuncular oynayamayacağı gibi, geçen haftadan kart cezalısı durumuna düşen oyuncularda bu hafta müsabakalarda yer alamayacak.

15 Takım Süpere Çıkacak

Sezon öncesi TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu’nun yaptığı açıklama ile 1. Amatör Ligde grubu lider tamamlayan takımlar direk Süper Amatör Lige, grup 2. ve 3. olan takımlar ise Play-Off mücadelesi verecek. Buradan çıkan 5 takım ile birlikte toplamda 15 takım Süper Amatör Lige Merhaba diyecek. Bu sebeple birçok 1. Amatör Lig takımı sezona şampiyonluk parolası ile başlarken, ciddi transferlerle de önemli bir bütçe ayırdı. Uzun zaman sonra ilk kez böyle bir uygulamanın yapıldı sezona fırsatı değerlendirip, soluğu Süper Amatör’de almak istiyorlar.

 

Klasman Hakemi Talep Edildi

Bu hafta önemli ve riskli maçlara sahne olacak. Bir nevi kimi takımlar şampiyonluğu büyük bir ölçüde garantilemek isterken, ardından gelen takımlar ise yarıştan kopmama mücadelesi verecek. İl Hakem Kurulunun bu hafta yapacağı atamalara önem göstereceğini düşünen kulüpler ise gerek ASKF Başkanı ve gerekse TFF İzmir İl Temsilcilerine taleplerde bulundu. Önem ve risk taşıyan maçlara özellikle Klasman hakemi atanmasını talep edildiği gelen bilgiler arasında. Bu hafta dananın kuyruğu resmen kopacak. Zevkli ve çekişmeli maçlara sahne olacak tüm karşılaşmalarda gerek takımlar, gerek taraftarlar ve federasyonumuz ile Hakemlerimiz hazır olmalı.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life