aydinototepe aydinototepe

1.Amatör’de Zorlu Viraj

29 / 11 / 2018

İzmir 1. Amatör Lig’de mücadele eden takımlar Eylül 2018 tarihinde yaşanması muhtemel Tropik Fırtına Alarmı ile iptal edilen maçları 1-2 Aralık 2018 tarihinde oynayacaklar

Ligin ilk maçı olması sebebi ile ligin ikinci devre maçlarını da aynı takımlarla oynayacak.

Birçok grup’ta zirveyi yakından ilgilendiren maçların olması sebebi ile bu hafta ve önümüzdeki hafta maçları oldukça önemli sahnelerin yaşanmasını sağlayacak.

Bu hafta ve diğer hafta oynanacak maçlara Klasman hakemlerinin görev alması konusunda tüm takımların istekleri olduğu da gelen bilgiler arasında.

Durumu Grup Grup Ele Alarak Değerlendirme Yaptık

Birinci Grup’ta Asarlık Gençlerbirliği 16 puanla liderliğini sürdürürken, Çakmaklıköyü Spor ise 15 puanla ikinci sırada mücadelesini veriyor. Sezonun ilk maçı Tropik Fırtına nedeni ile ertelenmişti. Bu iki ekip 2 hafta üst üste karşılaşıp, alacağı sonuçlarla zirve durumunu da belli edecek.

İkinci Grup’ta durum daha da farklı. 19 puanla lider Fikri Altay takımı, iki hafta üst üste ligde 15 puanla Evka 5 Spor ile karşılaşacak. 18 puanla grup’ta ikinci sırada yer alan K.Çiğli Yeni Mahalle, grup üçüncüsü olan ve 16 puanla zirve takibini sürdüren Çiğli Esentepe ile iki hafta üst üste mücadele edecek. Sıralamada 15 puanla 5. sırada yer alan Denizspor ise Dedebaşıspor ile karşılaşacak.

Üçüncü Grup’ta lider İzmir Osmangazispor 22 puanla, ikinci sırada yer alan Karşıyaka Gümüşpala ise 18 puanda yer alırken, üçüncü sırada yer alan Bahçelievlerspor ise 11 puanda haftayı tamamladı. Bu grup’ta Osmangazi ile Gümüşpala takımları ciddi puan alarak averajını sürdürürken, ilk 2 sıradaki takımın mücadelesine sahne olacak İzmir Osmangazi takımı Güzeltepe Doğu gençlik ile, Gümüşpala takımı ise Bayraklıspor ile karşılaşacak.

 

Dördüncü Grup’ta ise Lider Bornova Belediyespor 22 puanla zirveyi bırakmazken, ikinci sırada ve şampiyonluk mücadelesini sürdüren Torosgücü ise 17 puanla zirve takibini sürdürüyor. Grubun en kritik iki maçını oynayacak olan Bornova Belediyespor ile Torosgücü takımı hem bu hafta hem de diğer hafta üst üste karşılaşacak. Bornova Belediyespor karşılaşmaları kazandığı takdirde ciddi avantaj yakalayacak. Fakat Torosgücü iki maçı kazandığı halde liderlik koltuğuna geçecek ve ligin sonuna kadar şampiyonluk mücadelesi verilecek. Grup’ta Yolspor ve İzmir Belediye 14 puanla 3. ve 4. sırada Kahramanlarspor ise 13 puanla 5. sırada yer alıyor.

Beşinci Grup’ta Ülküspor 24 puanla liderliğini sürdürürken, Serintepe Kandere ile İzmir Demirspor 15 puanla 2 ve 3 sırada yer aldı. Ülküspor iki hafta üst üste Basmane Altınpark ile oynayacak. İki maçı da kazanması durumunda Ülküspor ligin bitimine haftalar kala şampiyonluğunu garantileyecek.

Altıncı Grup’ta zirve takımlarının puanları birbirine çok yakın. Lider Gültepe Spor 16, ikinci sırada Parsa Spor 15 ve üçüncü sırada yer alan Pınargücü takımı da 15 puanla yerini korudu. Bu hafta ve diğer hafta Gültepe Spor ve Parsa Spor birbirleri ile iki hafta üst üste mücadele edecek. İki maçtan da çıkacak sonuç merakla beklenirken, Gültepe iki maçı kazandığı takdirde rahatlamayı hedeflerken, Parsa Spor ise iki maçı kazandığı takdirde liderlik koltuğuna geçecek.

Yedinci Grup’ta da değişen bir şey yok. Diğer gruplardaki kritik hafta 7. Grup için de geçerli. Lider Yapıcıoğu Başdaş 21 puanla, Eşrefpaşaspor ise 19 puanla ikinci sırada yer alıyor. İki takımda iki hafta üst üste birbirleri ile oynayacak. Yapıcıoğlu Başdaş iki maçı da kazanırsa şampiyonluk mücadelesine önemli yol alacak. Eşrefpaşa takımı ise iki maçı kazandığı takdirde önemli avantaj elde edecek. Bu grup’ta iki maçı da kazanan hangi ekip olursa olsun, şampiyonluk şanslarını arttıracak.

 

Sekizinci Grup’ta ise 21 puanla Lider Buca Zaferspor zirvenin sahibi olurken, ikinci sırada yer alan Buca Gençlerbirliği ise 16 puanla zirveyi derinden takip ediyor. Buca Zaferspor ile Buca Gençlerbirliği takımları iki hafta üst üste karşılaşacak. İki maçı Buca Zafer kazandığı takdirde şampiyonluğu büyük ölçüde elde etmiş olacak. Tersi bur durum söz konusu  olduğunda Buca Gençlerbirliği iki maçı da kazanması durumunda liderlik koltuğunun yeni sahibi olacak. Grup’ta 3. Sırada yer alan Yeşilyurt Beşyol, Gaziemir Gençlerbirliği ile, dördüncü sırada yer alan Gaziemir Seydiköyspor ise Kuruçeşmespor ile oynayacak.

Dokuzuncu Grup’ta 6 takım zirve mücadelesi içinde . Lider Gaziemir FK 16, İkinci sırada  Gaziemir Onur 16, S.Ş. Seferihisar 15, Menderes BLD. Birlik(Özderespor) 14, Balçovaspor  13 ve Yelkispor ise 12 puanla şampiyonluk yarışının içinde yer alıyor. Gaziemir FK, Sarnıç Gençlik ile,  Gaziemir Onurspor ise Balçova Spor ile Seferihisar-Urla Gençlik ile,  Menderes BLD. Birlik(Özderespor) ise Yelkispor ile karşılaşacak.

Onuncu Grup’ta ise Mesev Gençlik 18 puanla liderlik koltuğunda yer almasına rağmen, Ayrancılar Gençlik ve Selçuk Çamlıkspor’da 18’er puanla 2 ve 3. Sırada yer alıyor. Ligin ilk haftasını BAY takım olarak geçiren Mesev Gençlik takımı, iki hafta üst üste BAY takım olarak karşılaşmalarda yer alamayacak.  Bu tablo karşısında önemli avantaj elde eden Ayrancılar, İzmir Yıldız ile Selçuk Çamlık ise Tire Belediyespor ile karşılaşacak.

 

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life