çoruhluastepe çoruhluastepe

Irkçılığa ve Şiddete Karşı Sahada Ter Döktüler

06 / 12 / 2018

Bayraklı Belediyesinin Futbol Aşığı olan Başkanı Hasan Karabağ’ın ev sahipliğini yaptığı ve binlerce vatandaşın takip ettiği Irkçılığa ve Şiddete Hayır Dostluk maçına Türk Futbolunun Ünlüleri ile İzmir’de Amatör Futbol Takımlarında Siyahi ve Yabancı oyuncuları sahada ter döktü

Gösteri Maçına İzmir TÜFAD Şube Başkanı DR. Şaban Acarbay ile Yönetim Kurulu, İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın ile Yönetim Kurulu, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Cüneyt Meralbaysal ve Saha Komiserleri ile TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu ve Yardımcıları Bülent Meralbaysal, Mehmet Turu ile Selçuk Ergeldi katılım gösterdi. Federasyon Yetkililerinin akın ettiği Organizasyona, İzmir Amatör Futbol Kulüplerinin Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri ve Futbolcuları da katılarak organizasyondan memnun ayrıldı.

Gösteri maçı öncesinde Bayraklı’da faaliyet gösteren Amatör Futbol takımlarından oluşan Karma oyuncular mücadele ederek, izleyenlere güzel anılar yaşattılar.

Miniklerin mücadelesini İzmir ve Türk Futbolun gururu olan Bayan Hakemlerimizden Melis Özçiğdem ile Fatma Özlem Tursun ve Seçil Özdemir yönetti.

Ardından sahneye Ünlüler çıkarken yabancı oyuncuların ünlüler karşısında ki heyecanı ise dikkatlerden kaçmadı.

Karşılaşmayı Halil Umut Meler, Ekrem Kan ve Can Savaşan hakem tirosu yönetirken, Yardımcı hakem olarak görev alan Can Savaşan ise bugün ki maçta Jübile yaptı

Başlama vuruşundan önce Irkçılığa ve Şiddete Hayır Pankartı ile çıkan ünlüler ve Yabancı Oyuncular, ardında 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Başlama Vuruşu Hasan Karabağ’dan

Başlama vuruşunu Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ile Milli Takımda efsaneleşmiş isimlerden Tuncay Şanlı birlikte yaptı.

Ünlüler takımında Tuncay Şanlı, Semih Şentürk, Orhan Üstündağ, Serdar Kulbilge, İnanç Gültekin, Murat Alaçayır, Fatih Egedik, Fatih Sezer, Yunus Altun, Yunus Yıldırım, Mehmet Zengin, Atilla Güneş, Aygün Taşkıran, Şener Aşkaroğlu yer aldı.Ünlülerin 3-2 kazandığı Dostluk maçında Semih Şentürk(2) ve Murat Alaçayır'ın golleri ile sahadan galip ayrılmasını bildi.

Yabancılardan oluşan takımda ise İzmir’de Amatör Futbol Kulüplerinde başarılı performans sergilemesi ise Dostluk mücadelesine ayrı renk kattı. Yabancıların Takım Hocası; Özer Yurteri - Ercan Ertemçöz ile Yerlileri ise Ayfer Elmastaşoglu - Mustafa Ati Göksu takımlarının başında sahaya çıktılar.

 

Plaketleri Başkan Karabağ Takdim Etti

Irkçılığa ve Şiddete Hayır Gösteri maçı sonrasında FİFA Kokartlı Milli Hakem, Halil Umut Meler, FİFA Kokartlı Yardımcı Hakem; Ekrem Kan, Klasman Yardımcı Hakem; Can Savaşan, Eski Milli Futbolcu; Tuncay Şanlı, Eski Milli Futbolcu; Semih Şentük, Eski Milli Futbolcu; Serdar Kulbilge, İzmir İl Hakem Kurulu Başkanı; Mustafa Arslan, TÜFAD İzmir Şube Başkanı; DR. Şaban Acarbay, İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın, İzmir İl Futbol Temsilcisi; Mehmet İncu ve Eski Profesyonel Futbolculardan İlkay Girgin ile Yunus Altun ve Milliyet Ege Spor Yazarı; Mehmet Demirtaş Plaketlerini Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın elinden aldılar.

Birlikte Yemek Yendi

Organizasyon sonunda Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın Teras Kafe’de verdiği yemek ile program sonlandı.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life