lifepahtshop lifepahtshop

Buca'nın Amatörleri Tesislerine Ünlülerin Katılımı İle Kavuştu

02 / 12 / 2018

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca’da faaliyet gösteren Amatör Futbol Kulüpleri için verdiği Yeni ve Dev Tesisi sözünü tutarak, Ünlü Futbolcular ile Buca’nın Efsane Futbolcuların katılımı ile açılışı yaptı

Binlerce Bucalı ve Sporseverin katıldığı Buca Yenigün Mahallesinde açılan Dev Spor tesisi 6 Aralık 2018 tarihinde Türk Milli Takımında yıllarca futbol oynamış ünlü isimler ile Buca’nın yetiştirdiği Futbolcuların da Gösteri maçı yapması ile görkemli bir şekilde açıldı.

19 Amatör Futbol Kulübün yararlanacağı tesiste, Amatör Futbol Kulüplerin her birine ait odaları olması tüm kulüpleri oldukça mutlu etti.

Federasyon Yetkilileri Tesis Açılışına Akın Etti

Açılışa TÜFAD İzmir Şube Başkanı DR. Şaban Acarbay ile Yönetim Kurulu, İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın ile Yönetim Kurulu, TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu ve Yardımcıları ile Saha Komiserleri Derneği Başkanı Cüneyt Meralbaysal ve Saha Komiserleri Yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.

Açılıştan önce Buca Capoeira gurubun yaptığı görsel şov izleyenlerden uzunca alkış aldı.


Mehmet Necati Şentürk’ün yaptığı açılış konuşmasında ilk olarak Sahneye Buca Amatör Futbol Kulüpleri Derneği Başkanı Kenan Polat davet edildi.

Polat, Kısa Öz Konuşma yaparak Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya sağladıkları maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Piriştina, Anahtarları Teslim Etti

Buca’da Faaliyet gösteren 19 Amatör Futbol Kulübün Başkan ve Yöneticilerine ait olan Odaların anahtarlarını teslim ederek, önemli bir hizmeti daha gerçekleştirmiş oldu.

Amatör Kulüpler Başkan Piriştina’ya Plaket Verdi

Buca Amatör Futbol Kulüpleri Dernek Başkanı Kenan Polat, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür etme adına plaket ve Çiçek takdim etti.

Piriştina, Hizmetlerimiz Devam Edecek

Amatör Futbol Kulüplerini Başkan ve Yöneticilerine Anahtar Teslimi yapıldıktan sonra konuşma yapan Başkan Piriştina, Buca’da 48.000 Çocuğa Spor yaptırmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirirken, hizmetlerinin devam edeceğini ifade etti.

Başlama Vuruşu Piriştina’dan

Karşılaşmayı Hakan Ceylan, Sezgin Çınar ve Hüseyin Aylak hakem triosu yönetirken, ilk başlama vuruşunu da Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina yaptı

Toplamda 20’şer dakikadan 2 devre usullü oynanan Gösteri maçının henüz 1. dakikası oynanırken, Ünlüler takımı Semih Şentürk’ün golü ile öne geçti. Ardından Sahneye çıkan Ümit Karan skoru 2-0’a taşıdı. İlk devrenin sonlarına doğru Buca Efsaneler takımınca Cihan Bulut, farkı 1’e indiren golü kaydetti. İkinci yarıda Ünlüler takımı Ümit Karan ve Semih Şentürk ile gol bulurken, Buca Efsaneler ise Yasin Avcı ile gol buldu. Gösteri maçını Ünlüler takımı 4-2 kazanarak izleyenlere futbol resitali yaptı.

Ünlüler Karması; Serdar Kulbilge, Hayrettin Demirbaş, Tuncay Şanlı, Mert Korkmaz, Hasan Kabze, Volkan Arslan, Hayati Köse, Faruk Atalay, Semih Şentürk, Ahmet Dursun, Ömer Erdoğan, Mehmet Yılmaz, Emre Aşık ve Ümit Karan’dan oluştu.

Buca’nın Efsaneler ise; Özcan Turan, Sertan Vardar, Yasin Avcı, Cem Kargın, Ahmet Solakel, Engin Öğretir, İbrahim Çetin, Koray Arslan, Kenan Aslanoğlu, Yakup Sertkaya, Sedat Allak, Cihan Bulut,Aytekin Sümbül, Cumhur Kaçan, Onur Yeniyurt ve Orkun Yurtkuru’dan oluştu.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life