çoruhluastepe çoruhluastepe

ALTAY’IN EFSANE BAŞKANI TÖZGE UNUTULMADI

07 / 12 / 2018

Siyah-Beyazlı camianın sembol isimlerinden Erdoğan Tözge ölümünün 1. yılında kabri başında anıldı.

Geçtiğimiz yıl geçirdiği ameliyat sonrası hayata gözlerini yuman Altay’ın sembol isimlerinden Erdoğan Tözge ölümünün 1. yılında Işıkkent Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anıldı.

 Anma törenine; Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, As Başkan Sabri Sevenoğlu, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar, Atay Sosyal Yardımlaşma Derneği üyeleri, Altay 1914 Taraftarlar Derneği üyeleri ve camianın önde gelen isimleri katıldı.

Duayen gazeteci Sancar Maruflu, Merhum Tözge’nin spor ve iş adamı kimliğinden öte her anlamda İzmir’i temsil eden büyük bir hayırsever olduğunu söyleyerek; ‘‘Tözge İzmir’in sembol yapılarına imza atan bir mimar, hayırsever bir iş adamı ve en önemlisi sadece Altay için değil, tüm kent sporu için büyük bir kılavuz olduğunu kaydetti. Anma töreni öncesi Tözge’nin mezar taşına Altay forması ve geçtiğimiz sezon kazanılan kupayı koyan Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise Tözge’nin tecrübeleriyle kendilerine her zaman ışık tuttuğunu belirtti. Ekmekçioğlu; ‘‘Birlikte çalışma şerefine ulaştığımız Erdoğan Tözge, yani Erdoğan amcamız bizler için büyük bir rehberdi. Onun fikirleri ve nasihatleri gelecek süreçte bize daima ışık olacak.’’ şeklinde konuştu. Özellikle evvelki sezon İstanbul'daki Kartalspor maçında Erdoğan Tözge ile duygusal bir gün yaşadıklarını ifade eden Ekmekçioğlu, ‘‘Gol olduktan sonra elimden tutarak bana destek vermişti. Çok iyi bir Altaylı'ydı. Kulübünü çok seviyordu. Çok emeği geçti. Umarım biz de onun gibi iyi bir Altaylı olabiliriz" dedi.

Törende duygusal anlar yaşayan Tözge’nin oğlu Galip Tözge ise Erdoğan Tözge’nin hayatında Altay’ın yerinin zaman zaman ailesinin de önüne geçtiğini, onun bir spor kulübü başkanlığından öte bir sevda yaşadığını söyleyerek katılımcılara teşekkür etti.

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life