çoruhluastepe çoruhluastepe

1.Amatör’ün Namağlupleri Şampiyonluğa Koşuyor

11 / 12 / 2018

İzmir 1. Amatör Ligde şampiyonluğa koşan takımlar arasında bulunan 5 takımın namağlup mücadelesi dikkatlerden kaçmazken, şampiyonluk yolunda ise ciddi avantaj elde ettiler

2018-2019 sezonunu özel kılan ve ilk kez hayata geçirilen 1. Amatör Ligde mücadele eden takımların 1. sırada grubu tamamlayan ekipler direk Süper Amatör Lige çıkma sevinci yaşayacak. Bu nedenle birçok takım sezon öncesi gelen bu fırsatı, yaptıkları transferlerle, hedefledikleri şampiyonluklara ulaşma adına lige ayrı bir renk ve heyecan kattı.

Buna göre Namağlup olan takımlar izleyenlerin dikkatini de çekmeyi başardı

Şampiyonluğa adım adım yaklaşan takımlar 3. Grup’ta İzmir Osmangazispor, 4. Grup’ta Bornova Belediyespor, 5. Grup’ta Ülküspor, 7. Grup’ta Yapıcıoğlu Başdaş ve 8. Grup’ta ise Buca Zaferspor takımları diğer gruplarda mücadele eden takımlara göre daha da avantajlı görünüyor.

3. Grup’ta 26 puanla en yakın takipçisine 8 puan fark yapan İzmir Osmangazispor oldu. İzmir Osmangazi takımı oynadığı 10 maçtan 8 galibiyet ve 2 beraberlik alarak topladığı puanlarla hedeflediği Süper Amatör Lige çıkma şansını biraz daha arttırmış bulunuyor.

4. Grup’ta ise en yakın takipçisine 6 puan fark atan Bornova Belediyespor, 24 puanla liderliğini sürdürüken, ligde 10 maçta 7 galibiyet ve 3 beraberlikle zirveyi bırakmıyor. Özellikle son iki maçta en yakın rakibi Torosgücü takımına karşı aldığı 2 beraberlikle puan kaybı yaşasa da yenilgi almadan, yarışına devam ediyor.

5. Grup’ta ise Türkiye’nin en köklü ve Asırlık çınarı olan Ülküspor, en yakın takipçisine 9 puan fark atarak topladığı 30 puanla arayı açıp, hedefledikleri Süper Amatör Lige çıkma sevincini yaşamak istiyor. Oynadığı 10 maçın 10’nu da kazanarak hiç puan kaybı yaşamayan Ülküspor, ayrıca özel tebriği de hakketti.

7. Grup’ta mücadele eden Yapıcıoğlu Başdaş takımın da hiç puan kaybı yaşamadan en yakın takipçisine 8 puan fark atarak uzun zamandır istediği Süper Amatör Ligde mücadele etme şansına oldukça yaklaştı. Yapıcıoğlu Başdaş takımı, Ülküspor gibi hiç puan kaybı yaşamayan takımlar arasında yer aldı. Ligde oynadığı 9 maçın tümünü kazanan Başdaş ekibi, 27 puanla liderliğini sürdürdü.

8. Grup’ta ise Buca Zafer takımı, oynadığı futbolla ve güçlü rakiplerin yer aldığı grup’ta hedeflediği şampiyon sevincini yaşayıp, Süper Amatör Ligde mücadele etmek isteyen ve arzulan takımlar arasında yerini aldı. Buca Zaferspor, geçen sezon grubu lider tamamlamasına rağmen, Play-Off’larda istediği sonuçları alamayınca elenerek üzüntü yaşamıştı. Bu sezon ise kesinlikle hedefledikleri şampiyonluğa ciddi hamleler yaparak ulaşmayı arzuluyor. Buca Zafer takımı ligde oynadığı 9 maçta 8 galibiyet ve 1 beraberlikle 25 puanla liderliğini sürdürürken, en yakın takipçisine ise 7 puan fark attı.

Lige renk katan ve heyecanlı bir sezon geçirmesini sağlayan TFF İzmir İl Temsilcisi Sayın Mehmet İncu’ya ve İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın’a ayrı bir teşekkürü de hakkettiler.

Ege Spor Life Ailesi Olarak;  İzmir Osmangazispor Antrenörü Ümit Yavuz'a, Bornova Belediyespor Antrenörü Serkan Çataldirek'e, Ülküspor Antrenörü Ufuk Suer'e, Yapıcıoğlu Başdaş Antrenörü Haydar Toprak'a ve Buca Zaferspor Antrenörü Ali Çalışkan'a, gösterdikleri başarılı futbol, aldıkları sonuçlar adına tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

 

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life