lifepahtshop lifepahtshop

İTO Vakfı Süleyman Taştekin M.T.A.L’de Hedef Avrupa Şampiyonluğu

17 / 12 / 2018

2018-2019 İzmir İli Genç Erkekler Futbol Şampiyonası 15 Kasım 2018 tarihinde başlayıp bugün itibarı ile sonlandı

Toplam 90 lisenin katıldığı müsabakalar, Grup maçları 3 eleme turu ve final grubu maçlarıyla sonuçlandı.

Final grubu maçları sonucunda Nevvar Salih İşgören Kampüs 2’yi 5-3, Nevvar Salih İşgören Kampüs 3’ü 3-2, İzmir Spor Lisesi ile 1-1 beraberlik ve son maçında Bergama Bakırçay M.T.A.L sini 1-0 yenerek topladığı 10 puanla İTO Vakfı Süleyman Taştekin M.T.A.L namağlup tamamlayıp şampiyonluğa ulaştı.

Son dört yıl içinde İTO Vakfı Süleyman Taştekin M.T.A.L, 2 Şampiyonluk, bir ikincilik ve Türkiye yarı finali oynayarak İzmir ilimizi temsil etmeyi başardı. Bu yıl(2018-2019 Sezonu) Liseler arası Dünya Şampiyonası Nisan ayında Sırbistan’da düzenlenecek.

Bu sezon İzmir İlini Türkiye Şampiyonasında temsil edecek olan İTO Vakfı Süleyman Taştekin M.T.A.L takımı, şampiyon elde etmesi durumunda Ülkemizi ve İzmir ilini Avrupa’da temsil edecek.

Ardil “Kupayı Ülkemize Getirmek İstiyoruz”

Takımın Antrenörü UEFA A kursu belgesine sahip beden eğitimi öğretmeni Murat Ardil, “Elde ettiğimiz bu başarı Hem Okul yönetiminin desteği ile gerçekleşti. Bizlere Öğretmen arkadaşlarımız ve sahada onurlu mücadele eden oyuncularımızla Türkiye şampiyonasında başarılı sonuçlar alıp, Avrupa’da hem güzel şehrimiz İzmir’imizi ve Ülkemizi temsil etmek ve Kupayı getirmek istiyoruz” dedi.

 

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life