çoruhluastepe çoruhluastepe

Aliağa FK, İzmir’in Gururu Oldu

19 / 12 / 2018

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 9. Grup ekiplerinden Aliağa FK, 2018-2019 sezonunda oynadığı futbol ve aldıkları sonuçlarla ilk devrede İzmir takımlarının gururu oldu

2018-2019 sezonunun ilk devresinde oynadığı 13 maçtan 9 galibiyet 3 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 30 puan toplamayı başardı. En yakın takipçisi Vefaspor’a 2 puan fark atan Sarı siyahlı ekip, Polat Çetin yönetiminde hedeflediği şampiyonluk ve 3. Lige çıkmak adına verdikleri mücadele ile İzmir’e kupayı getirmek istiyorlar.

İlçe olarak şampiyonluğa kenetlenen Aliağa FK’nın en büyük gücü, şüphesiz her hafta takımlarını 90 dakika hiç durmadan desteleyen taraftarları da bu başarıda önemli pay sahibi olmayı başardı.

En son 2008-2009 sezonunda 3. Ligde mücadele eden Aliağa FK, 2018-2019 sezonunda da şampiyonluk arzulaması ve 10 sene sonra yeniden Profesyonel liglerde İzmir’in temsil etmeyi hedefliyor.

Aliağa’nın Sporu seven ve her daim desteği olan Belediye Başkanı Serkan Acar’ın başta Aliağa FK olmak üzere, ilçede 5 tane Amatör Futbol takımına sağladığı desteği de görmemek mümkün değil. Belediye Başkanının, Sivil Toplum Kuruluşlarının, İlçe Halkının, Taraftarın, Futbolcuların ve takımın başarılı çalıştırıcıları Polat Çetin, Serkan Ençetin, Turgay Can, Yusuf Küçükakyüz ve Sadullah Ersalan’ın inancı sahaya ve mücadeleye yansıyor.

Sezon başında kurduğu kadro ile birçok takıma gözdağı veren ve lig başlamadan önce yoğun tempoda çalışmalara başlayan Aliağa FK, verdikleri mücadelenin meyvesini ise ilk devre elde ettiği başarılarda yemeye başladı.

Polat Çetin, “ Hedefimize Ulaşmak İstiyoruz”

Başarılı Çalıştırıcı Polat Çetin, hedeflerine ulaşmak istediklerini belirtti. Ayrıca sözlerine devam eden Çetin, “ “Futbol takımımızı her ne kadar 23 Temmuz 2018 tarihinde toplamış olsak ta, aslında takımın inşasını bir önceki sezon yapmaya başlamıştık. Hocalarımız ve yönetimimizle birlik içinde olarak oyucuları belirledik. Neticesinde oynayacağımız sisteme uygun oyuncuları seçmek için teknik kadromuz ve yönetimimizle ince eleyip sık dokuyarak hem karakterli, hem de oyun sistemimize sadık kalacak oyuncularla birlikte olduk. Bu süreçte bizden hiçbir desteğini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Serkan Acar'a ne kadar teşekkür etsek azdır. Çünkü bir temel inşaa ediyorduk ve bizlere inancını hep arkamızda hissettirdi. Bizlerle beraber Sayın Serkan Acar Başkanımız da bizlerle gecesini gündüzüne kattı, çok minnettarız kendisine. Teknik ekip olarak yükümüzün farkında olarak, sıra felsefemizi çocuklara inandırmaya kalmıştı. Burada da ne kadar doğru tercihler yaptığımızı bir kez daha anladık. Teknik ekibimizin feryadına sistemlerine onlar için verdiğimiz mücadeleyi bilircesine hiç itiraz etmeden hepsi canını dişine takarak bu zamana kadar çalıştılar. Sonunda da ilk yarıyı 2 puan farkla gurubun en fazla galip gelen az az mağlup olan en fazla gol atan ve az yiyen en fazla averaja sahip takım olarak lider bitirdik. Şimdide ikinci yarıyı her şey yeni başlıyormuşcasına mücadelemize ve bu istatistiklerimizin üzerine koyarak devam etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz inşallah. Son olarak taraftarlar grubumuz Yeniçeriler ve Aliağa spora gönül vermiş herkesi çok daha çetin geçecek ikinci yarıda bizleri bu serüvende daha fazla desteklemelerini bekliyor ve maç günlerimizde stadımıza tüm camiamızı davet ediyorum.

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life