çoruhluastepe çoruhluastepe

İşçievlerispor Tesisine Kavuştu

19 / 01 / 2019

İzmir 1. Amatör Lig ekiplerinden Buca’nın köklü Kulübü olan İşçievlerispor Kulübünün 35 Yıllık Tesis Hayali, 19 Ocak 2019 tarihinde Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın katılımı ile gerçek oldu

İzmir 1. Amatör Ligde mücadele eden İşçievlerispor, kulüp binasının hemen yanı başında bulunan toprak ve çamur alanı Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,  verdiği sözü tutarak Semt takımına ve halkının spor yapabilme adına yaptığı tesis bugün 1000’e yakın vatandaş ve sporsever ile Amatör Futbol Kulüpleri Başkanları, STK Temsilcileri, CHP İzmir İl Yönetimi, CHP Buca İlçe Yönetimi, Buca Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Çalışanları ve Muhtarların katılımı ile görkemli bir şölenle açılışı gerçekleşti.

Mustafa Karslıoğlu’nun sunumunu gerçekleştirdiği açılışta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Vatanı uğruna yaşamını yitirmiş tüm Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından İzmir Capoera Dans Grubu gösterdiği performansla izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Vural Karadayı İsmi Ölümsüzleşti

Mustafa Karslıoğlu’nun sunumunu gerçekleştirdiği açılışta ilk olarak Dijle Mahallesi Muhtarı Orhan Özkılıç mikrofona davet edildi. Özkılıç, açılan tesis için Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür etti.

Ardından Sahneye İşçievlerispor Kulüp Başkanı Ersin Gökhan konuşma yapmak için davet edildi. Ersin Gökhan ise, 35 yıllık hayali gerçekleştiren ve tesisi İşçievlerispor Kulübü ile Semt halkına kavuşturan Buca Belediye Başkanı ve tüm emekçilere teşekkür etti. Ayrıca İçievlerispor Kulübünde Futbol Oynamış ve elim bir durum nedeni ile yaşamını yitirmiş, tesise de adı verilen Vural Karadayı anıldı.

Piriştina, “Spor’a Hizmet Geleceğe ve Çocuklara Hizmet”

Son olarak konuşmasını yapmak üzere Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina gelirken, Spor olarak hizmetlerinin devam edeceğini özellikle ifade ederken, Spor’a Hizmet Geleceğe ve Çocuklarımıza Hizmet” dedi. Yenigün Mahallesinde Buca Amatör Futbol Kulüplerinin ihtiyacını karşılamak adına yaptığı tesis ile bir anda İzmir’de gündem yaratan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, bulunabilecek alanları Kent adına Spor tesisi olarak mutlaka değerlendireceklerini de belirtti.

Başkan Piriştina’ya Plaket ve Çiçek Verildi

Sağladığı destekle Buca’da Faaliyet gösteren Amatör takımlara ciddi olanak sağlayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, son olarak İşçievleri Vural Karadayı Spor Tesisinin açılışını yaparak Buca’ya kazandırdı.

İşçievlerispor Kulüp Başkanı Ersin Gökhan, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür adına hem Plaket hem de Çiçek verdi.

 

Başlama Vuruşu Piriştina’dan

 Ardından Halı Saha içinde Buca Belediyespor’un minikleri ile İşçievlerispor’un Minikleri açılış maçı yapmak için sahada yerini aldı. Başkan Piriştina iki takımın kaptanını da yanına alarak ilk düdükle maçın başlama vuruşu gerçekleştirdi.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

Haberin Geniş Foto Kareleri Egesporlife gazetesi Facebook Sayfasında Yayınlanacak.

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life