life paht shop life paht shop

TSYD Ege’de Yılın Spor Ödüllerini 7. Kez Verdi

22 / 02 / 2019

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesince 7. kez düzenlenen TSYD Ege’de Yılın Spor Ödülleri, Büyükşehir Belediyesi Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi

TFF İzmir İl Temsilci Yardımcısı Mehmet Turu’nun sunumunu yaptığı törene, kentteki kamu kurumları, spor kulüpleri ve medya dünyasının temsilcileri katıldı. TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş, yaptığı açılış konuşmasında, ülkedeki futbol odaklı spor gündeminin kısır tartışmaları arasında, uluslararası sahada çok önemli başarılar elde eden genç sporcuların ön planda yer alamamasından üzüntü duyduklarını belirtti.

Yalnızca Ege’nin değil Türkiye’nin yüz akı olmuş çeşitli branşlardaki bu genç sporcuları bir nebze de olsa motive etmeyi amaçladıklarını kaydeden Okumuş, 7’nci defa düzenledikleri organizasyonun, her yıl saygınlığının arttığını ve gelenekselleşme yolunda ilerlediğini söyledi. Spor dünyasına sağladıkları katkılarla sembol olmuş isimleri de unutmadıklarını dile getiren Okumuş, “Merhum Bülent Zeren bunlardan birisiydi. Yönetim kurulumuzun da içinde bulunduğu jüri oybirliği ile kendisine spora adanmışlık ödülü verilmesini kararlaştırmıştı. Zeren, yalnızca kıymetli bir spor hekimi değil bir spor adamı,  bir gönül adamıydı. Ne yazık ki ödülünü kendisine takdim etme şansını kaybettik. Hatırasının, adına yakışır biçimde yaşatılacağına inanıyoruz” dedi. Bahri Okumuş, TSYD’nin 2018 yılındaki organizasyonlarına sponsorluk desteği sağlayan Folkart ve Cİ Yapı’nın yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesine de teşekkür borçlu olduklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

coruhlu alt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life