çoruhluastepe çoruhluastepe

Bornova Hitabspor’da Hedef Şampiyonluk

27 / 02 / 2019

İzmir 2. Amatör Lig 6. Grup’ta şampiyonluk hedefleyen Bornova Hitabspor, ilk resmi maçını kazanarak adından söz ettirmeyi başardı

2018 yılında Bornova’lı işadamı Hakan Beşyıldız tarafından kurulan ve kurulduğu ilk sezon lige 2. Amatör Ligde başlayan Bornova Hitabspor sezon sonunda şampiyonluk yaşamak ve 5 sene içerisinde Profesyonel liglerde mücadele etmek adına Projelerini hayata geçirmeye başladı.

Tam bir Futbol aşığı olan Bornova Hitabspor Kulüp Başkanı Hakan Beşyıldız, hedeflerini ve projelerini Ege Spor Life Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Özlahlan’a anlattı.

46 yaşında evli ve 3 çocuk babası olan Hakan Beşyıldız, İzmir Bornova’da 25 yıldan bu yana Akaryakıt, Otomotiv ile Yedi Emin depoları sahibi olarak’ta Bornova’da tanınan işadamı olarak adından da söz ettirmeyi başardı.

2001-2006 yıllarında eski Adıyla Yeni Bornovaspor’da başarılı bir şekilde görevlerde bulunan Hakan Beşyıldız, geçen sene verdiği ani bir karar sonucunda Bornova Hitabspor’u kurarak futbolda bende varım dedi.

Beşyıldız, “5 Yılda Profesyonel Ligde Olacağız”

Proje takımı olarak kurulduklarını ifade eden Beşyıldız,” 5 sene içerinde Profesyonel lige çıkıp, Bornova ve İzmir ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bornova’da Esnaflık yapan Yönetim Kurulumuz ile başarmak adına elimizden geleni yapacağız. Yeni kurulmamıza rağmen altyapı olmazsa olmazlarımız olacak. Altyapıya ciddi anlamda önem verip, geleceğin genç yıldızlarını başta Bornova, ardından İzmir ve Türk Futboluna kazandıracağız. Şu anda A Takım ve Genç takım olmak üzere 36 tane lisanlı futbolumuz ile start aldık” dedi.

Hakan Beşyıldız, “Çok Para İle Olmaz”

Sözlerine devam eden Bornova Hitabspor Kulüp Başkanı Hakan Beşyıldız, “Amatör Liglerde dönem paraları duyunca ciddi anlamda şoke oldum. Evet mutlak oyuncular para alacak fakat bu kadar yüksek rakamlar ile olması kulüpleri inanılmaz borç batağına sürükler. Biz kime ne söz verdiysek yerine getiriyoruz. Oyunculara verdiğimiz paraların hepsi standart rakam oldu ve olacak. Oyuncuların mağdur olmasına içimiz el vermez. Kesinlikle onları da düşünerek hareket ediyoruz. Fakat bazı kulüpler oyunculara verdiği sözü tutamayıp hem kendine zarar veriyor, hem de oyuncunun olumsuz etkilenmesine sebep oluyor” ifadelerinde bulundu.

Teknik Heyet’te Güçlü İsimler Yer Alıyor

Bu sezon 2. Amatör Ligden 1. Amatör Lige çıkmak isteyen Bornova Hitabspor’da teknik heyette İzmir’in de yakından tanıdığı Genel Koordinatörlüğe Fafa Mustafa lakaplı Mustafa Yılmaz getirilken, Antrenörlüğe ise  Nihat Can Kurutulan, Erhan Daşdelen ve Kaleci Antrenörü Ahmet Viltan ile Altyapısı sorumlusu Ferit Gaziler yer alıyor.

Bu Kadro Çok Can Yakacak

2018-2019 sezonunda kadroda yer alan isimler şöyle oluştu;

Sinan Oral(Bayraklıspor), Batuhan Arpacı, Ozan Okur, İsmail Şentürk, Can Gürcü, Bahadır Gül, Oğuzhan Yanaboğlu, Özer Özbilen, Hakan Avcı, Tunahan Beşyıldız, Sait Kızılay, Ertuğrul Gökalp, Güven Özmen (Yolspor), Hübeyib Akdağ( Denizspor) Yalçın Ülgen (Ülküspor), Oğuzcan Sülçe( İzmir Belediyespor),Erdem Kolsallayan(Bornova Belediyespor), Emre Kuzucuk (Altay), Fatih Eminler( İlkadım),Yusuf Gültekin( İzmir Belediyespor), Hüseyin Cenk Sevil(Altay), Ejder Kurtçebe( İzmir Belediyespor), Hüseyin Can Yıldız( Çamdibi Gençlerbirliği), Mehmet Çark, (Bornova Belediyespor), Deniz Öztürk (Bigaspor), İsmail Duba, Erdi Yüksel, Mehmet Mert, Umutcan Dinçer, Batu Girgin, Sami Bulut( Bornova 1881 Spor), Oğulcan Tufan( Ceylanspor), Hasan Hüseyin Yıldız( Bayraklıspor),Berk Gürsoy( İzmir Kartallaspor), Berkcan Doğan( Çamdibi Altınok) ve Koray Parlak( Balçovaspor)

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life