aydinototepe aydinototepe

Hakan Pekserbes, Mektepli Oldu

05 / 04 / 2019

İzmir Futbolunun yetiştirdiği yetenekli oyunculardan Hakan Pekserbes, Öğretmenlik yaşamına geçen hafta Özel Ege Alsancak Kolejinde başladı

2 sene önce Eğitim Öğretim Yaşamına başlayan Özel Ege Alsancak Koleji’nde bu sene bir ilk yaşandı. İzmir’de Amatör Futbolun başarılı isimlerinden Hakan Pekserbes’i Futbol ve diğer branşlara başarılı sporcular yetiştirmek için tecrübeli futbolcuyu Öğretmen olarak göreve getirdi.

Tırpancı, “Gücümüze Güç Kattık”

Beden Eğitimi Öğretmenliğini 2 senedir Özel Ege Alsancak Kolejinde sürdüren Bayan Beden Eğitimi Öğretmeni Deniz Gargıoğlu’nun yanı sıra İzmir’de Amatör Futbolun sevilen ve kaliteli isimlerinden Hakan Pekserbes’in göreve gelmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Okul Müdürü Aydın Tırpancı, “Genç ve başarılı Beden Eğitim Öğretmelerimizle daha da güzel ve başarılı projelere imza atacağız. Deniz Gargıoğlu eski Profesyonel Voleybolcu, Hakan Perserbes’in ise Futbolcu olması, diğer eğitim alanlarında olduğu gibi Sportif alanlarında da gücümüze güç kattık" dedi.

33 Yıl Devlet Okullarında, 7 yıl ise Özel okullarda Müdürlük yapan Aydın Tırpancı, Anasınıfı, İlkokul, Orta, Anadolu ve Fen Lise olmak üzere 350 öğrenciye eğitim sunduklarını ifade etti.

Dündar, “Çok Mutlu Olduk”

Okulun Kurucu Temsilcisi Turan Dündar ise, “Özel Ege Alsancak Koleji olan Eğitim yuvamıza genç ve dinamik Beden Eğitim Öğretmenlerinin yer alması, bizleri de inanılmaz mutlu etti. Okulumuza Öğretmenliğe başlayan Hakan Pekserbes hocamızla ve Deniz Gargıoğlu hocamızla başarılı projelere imza atacağız” dedi.

Pekserbes, “Güzel Projelere İmza Atacağız”

Çiçeği burnunda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak Özel Ege Alsancak Kolejine eğitimci olarak göreve başlayan Hakan Pekserbes, Futbol hayatına 1998 yılında Çiğli Belediyespor alt yapısında başladı. Hakan Pekserbes; 2005 yılında Altay’da profesyonel olduktan sonra Nazilli Belediyespor, Sarayköy 1926, Yeni Burdur Gençlikspor ve Aydınspor’da profesyonel futbolcu olarak görev aldı. Amatör olarak Çiğli Belediyespor’a tekrar geri dönen Hakan, İzmirspor, Somaspor, Ülküspor, Geziemir Gençlikspor, formalarını giydi. Geçtiğimiz sezonu Kuşadasıspor ve Dikili Çandarlıgücüspor’da tamamlayan Pekserbes, 23 maçta görev aldı. 3.ligde 18, BAL’da 148 maçta görev alarak, kariyeri boyunca 10 gole imzasını attı. Hakan Pekserbes, “Güzel ve başarılı projelere imza atacağız” dedi.

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life