aydinototepe aydinototepe

Emrullah Öztürk’ten Kontenjana Sert Tepki

27 / 04 / 2019

İzmir’in yetiştirdiği tecrübeli eldiven Emrullah Öztürk, 2019-2020 sezonu öncesi Kontenjan konusunda sert tepki gösterdi

Geçen sezon Kontenjan ve Askerlik konusuna ciddi anlamda direnen ve Amatör Futbolcuların yaşamına olumsuz etki gösteren kararı eleştiren ve tüm futbol camiasını da ayağa kaldıran Öztürk, bu sezon için yine böyle bir kararın sinyallerini veren TASKK Başkanı Ali Düşmez’e tepki gösterdi. Özellikle dünden bu yana yaşadıkları olumsuz gerginlik başta İzmir olmak üzere Türkiye’de Amatör futbol oynayan ve kontenjandan dolayı sıkıntı yaşayan tüm oyuncuları da harekete geçirdi.

Öztürk, “Hakkımızı Yedirmeyeceğiz”

Ege Spor Life Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Özlahlan’a açıklamalarda bulunan Emrullah Öztürk, “Bizler ekmeğimizi futboldan kazanıyoruz. Evimizin geçimini yaptığımız ve evlatlarımıza güzel bir yaşam sunmak için gecemizi gündüzümüze katıp ayakta durmaya çalıştığımızı da kimse unutmasın. Resmen hakkımızın yendiğini düşünüyoruz. Profesyonel Futbolcular Dernek Başkanı Sayın Hakan Ünsal’ın da bizlere inanılmaz destek vermesi ve duruma sahiplenmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Şayet bu karar geri alınmaz ise, ciddi bir protesto yapıp hakkımızı TFF Başkanına çıkarak hatta Devlet büyüklerimize konuyu anlatmayı düşünüyoruz. Binlerce oyuncunun ekmeği ile oynanmasından dolayı çok rahatsızız. Resmen genç yaşta futbolu bırakın demelerine geliyor bu davranış. Artık son söz TASKK Başkanı Ali Düşmez’de, umarım kararını yeniden gözden geçirir ve yanlıştan döner diye umut ediyoruz” dedi.

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life