lifepahtshop lifepahtshop

Bornova Genç Yıldızlar Göz Kamaştırıyor

29 / 04 / 2019

18 Kasım 2018 tarihinde Bornova’da önemli bir eksiği gideren Bornova Genç Yıldızlar Kadın Futbol takımı, Yerel Liglerde oynadığı 2 maçtan 1 galibiyet ve 1 beraberlik aldı

18 Kasım 2018 tarihinden Başkan Lütfü Cihaner’in önderliğinde kurulan Bornova Genç Yıldızlar Kadın Futbol takımı, Antrenör Nedim Vatansever, Kaleci Antrenörü Arif Dinler ve Kursiyer Kadın Antrenör Etkin Yılmaz eşliğinde gruplarda oynadığı 2 maçtan 4 puan aldı.

Cihaner, "Önemli Bir Eksiği Giderdik"

Seneye U14 ve U12 Liglerinde mücadele edecek olan Bornova Genç Yıldızlar Kadın Futbol Takımı Başkanı Lütfü Cihaner, “Kuruluş amacımız ihtiyaç haline gelen fakat semtimizde olmayan kızlarımızın sadece kızlarımızın oynadığı bir futbol kulübü olması idi. Bunuda kurarak bir ilki gerçekleştirdik. Daha önceki yıllarda semtimizde futbol sevdalısı kızlarımız erkek yaşıtlarıyla değişik kulüplerde futbol oynamaya çalışıyordu. En yakın kadın futbol kulübü Konak Belediyespor, gerek kadro kalitesi gerekse yoldan dolayı ailelere fazla cazip gelmiyordu. Biz bu açığı giderdik ve kızlarımız yürüyerek antrenmana gelebildiği gibi seviye olarak daha eşit grupla çalışma şansına sahip oldu” dedi.

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life