çoruhluastepe çoruhluastepe

6.BALKAN VETERAN TURNUVASI LÜLEBURGAZ’DA BAŞLADI

04 / 05 / 2019

Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Balkan Veteran Turnuvası’nın 6.ncısı açılış töreni ardından müsabakalarla başladı

Lüleburgaz Belediyesinin ev sahipliğini üstlendiği ve 5 Mayıs 2019 Pazar Günü tamamlanacak turnuvaya Türkiye ile birlikte 6 Balkan ülkesinden toplam 450 kadın ve erkek sporcu katılıyor..

SPOR SEVDALILARINA HOŞGELDİN

3 Mayıs 2019 Cuma Günü Saat 17.00’de Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi (LYFA) tesislerinde düzenlenen açılış töreninde Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Erol Özgür bir konuşma yaptı. Özgür yıllardır gerçekleştirmekten gurur duydukları turnuvaya futbol, basketbol, tenis’in yanı sıra bu yıl voleybol branşını da eklediklerini belirterek “Balkanların spor sevdalıları ülkemize ve turnuvamıza hoş geldiniz” dedi.

 

Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Sırbistan, Bosna Hersek ve Türkiye’den 27 takım ve toplam 450 sporcunun yer aldığı uluslar arası turnuva; başlangıç vuruşunu Erol Özgür ve Belediye Meclis Üyesi Günsel Solak’ın birlikte yaptıkları Bosna Hersek Zavidovici Veteranları ile Lüleburgaz Masterler takımı arasındaki futbol maçı ile start aldı. Aynı dakikalarda basketbol dalının ilk maçı için Ulusder Veteran ile Bulgaristan’ın Plovdivtakımları Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi(LYKA) Spor Salonu’nda  karşı karşıya geldi.  

Futbol, kadın ve erkeklerde ayrı ayrı olmak üzere basketbol, tenis ve voleybol karşılaşmaları ve sokaklarında renkli görüntülerle ilçeyi hareketlendiren turnuva 5 Mayıs Pazar günü oynanacak final maçları ve ardından yapılacak ödül töreni ile tamamlanacak.

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life