aydinototepe aydinototepe

Öztürk’ten, Düşmez’e Kontenjanı Eylemi

05 / 05 / 2019

İzmir’de Amatör Futbol yaşantısını sürdüren ve Türkiye genelinde tanınan isimlerden Kaleci Emrullah Öztürk, bugün TASKK Başkanı Ali Düşmez’e Kontenjan tepkisini sürdürdü ve futbolcu gurubu ile Menemen’de eylem gerçekleştirdi

Menemen Belediyespor’un şampiyonluk kupasını vermek için İzmir’e gelen TASKK Başkanı Ali Düşmez, Amatör Futbolcular Birliği Platformu Emrullah Öztürk önderliğinde eylem gerçekleştirdi.

Son zamanlarda İzmir’de Türkiye’de Amatör Futbol oynayan ve Kontenjan sıkıntısı çeken oyuncuların dışında genç oyuncularda Kontenjan tepkisini sosyal medya üzerinden duyurmayı başardı. Bu konuya öncülük eden Kaleci Emrullah Öztürk, “Spor yapma hakkı ile ekmek paramıza göz dikilmesine karşı olduğumuz için Menemen’de küçük çapta bir eylem gerçekleştirdik. Bu eylem tüm ülkemizde Amatör Futbolcuların adına yapılmış bir direniştir. Bizler bazı insanların ağzından çıkan iki kelime ile hayatlarımıza etki yapılmasına karşıyız” dedi.

Amatör Futbolcular Birliği adına açtıkları pankartta Futbola Yasak Koyma, Amatör Futbol’da Kontenjan İstemiyoruz Yazısı ile ses getiren futbolcu grubu, alınan karardan dönüleceğini düşündüklerini ifade etti.

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life