lifepahtshop lifepahtshop

LÜLEBURGAZ 6. BALKAN VETERAN TURNUVASI SONA ERDİ

07 / 05 / 2019

Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde bu yıl 6. kez gerçekleştirilen geleneksel Balkan Veteran Turnuvası ödül töreniyle tamamlandı

Türkiye ile birlikte 6 Balkan ülkesinden 27 kulüp ve 450 sporcunun yer aldığı turnuva dostluk, kardeşlik ve Fair-Play öncelikli karşılaşmalara sahne oldu.

Lüleburgaz Belediyesinin organize ettiği 3-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Lüleburgaz Yıldızları Spor Tesisleri’nde yapılan turnuvada futbol, basketbol ve tenis’in yanı sıra bu yıl ilk kez voleybol branşına da yer verildi. Bulgaristan’dan Varna, Plovdiv, Harmanlı, Kırcaali, Nova Zagora,  Haskova, Bosna Hersek’ten Zavidovici ve Krivaja, Romanya’dan Obelisc Costinesti, Yunanistan’dan Korfu, Aspida Xanthis ve Atina, Sırbistan’dan Niş, Türkiye’den Çanakkale Dev Kadın, Lüleburgaz Otuz Dokuz, Lüleburgaz Akademi, Bestburgaz, Ulusder, Lüleburgaz Tenis, Lüleburgaz Masterler, Lüleburgaz Veteranlar kulüpleri mücadele etti. Birincilikleri Futbol ve Basketbol erkeklerde Bulgaristan’ın Plovdiv, Basketbol Kadınlarda Bulgaristan’ın Varna, Tenis Erkek’lerde Bulgaristan’ın Harmanlı Tenis kulübü, Tenis Kadınlarda Lüleburgaz Tenis Kulübü kazandı. Voleybol Erkek’ler ve Kadınlarda ise Varna ve Lüleburgaz Akademi Veteranlar takımları dostluk müsabakaları oynadılar.  

Turnuvanın Lüleburgaz Belediyesi’inin 2017-2021 Stratejik Planında yer alan “Etki yaratan kent olmak” amacı, “Yaşam Akademilerinde gerçekleştirilecek faaliyetler ile akademilerin kent ve kentli ile bağlarını oluşturmak” hedefi ile yapıldığını belirten Lüleburgaz Belediye Başkanı CHP’li Murat Gerenli uluslararası bir faaliyeti daha başarıyla gerçekleştirmekten gurur duyduklarını söyledi. Dereceye girenlere ödüllerini veren Gerenli; “Barış ve dostluk için ilçemize gelen tüm sporcuları kutluyor, katılımlarıyla bizi onurlandırdıkları için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.   

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life