aydın oto tepe aydın oto tepe

Alper Eser’e Teklif Yağıyor

06 / 06 / 2019

Galatasaray Altyapısında 97-98 sezonunda A takıma yükselme başarısı elde eden Alper Eser, o sezon Barcelona ile oynanan maçta sakatlık yaşamış ve camiayı derinden üzmüştü

1998 yılında Gönen Belediyespor altyapısında Galatasaray’a gelerek o dönemin ve şu anki teknik adamı Fatih Terim’in de dikkatlerini çeken Alper Eser, A Takıma kadar yükselmiş ve Barcelona ile oynanan maçta sakatlık yaşamıştı.

Hayata Küsmedi ve Pes Etmedi

Pes etmeyen Eser, 6 ay sonra yeniden sahalara döndü ve ilk transferini o dönemin Süper Lig ekiplerinden Vanspor’a imza attı. Sırasıyla 1., 2. ve 3. Liglerde 15 sezon Profesyonel futbol oynayan başarılı çalıştırıcı, teknik adamlık kararı vererek 2. Amatör Lig İzmir ekiplerinden Karşıyaka Şemikler’in 28 yıllık hayali olan şampiyonluğu getirerek ilk ciddi başarısını kazandı. 1 sezon sonra 3. Lig ekiplerinden Turgutluspor’da Mustafa Yücedağ’ın yardımcılığını yapan Eser, yine Mustafa Yücedağ ile Gaziantepspor’da görev aldı. Bu sezon ise İzmir’in 1. Amatör Lig ekiplerinden Bahçelievlerspor’u çalıştıran ve 1 puan farkla Play-Off’ları kaçıran Alper Eser, 2019-2020 sezonunda ise gelen teklifleri değerlendirmeye alarak bayram sonrası kararı vereceğini ifade etti.

Gelen Teklifleri Değerlendiriyor

1978 doğumlu, evli 1 çocuk babası ve 4 ay sonra 2. çocuğunu bekleyen başarılı çalıştırıcı, gelen teklifleri değerlendirmeye aldığını belirtti. Sözlerine devam eden Eser, “Gelen tekliflerden dolayı çok mutluyum. Yetiştiğim kulüp olan Gönen Belediyespor ile Ispartaspor’dan teklif gelmesi beni ayrıca onure etti. 4 ay sonra 2. çocuğumun dünyaya gelmesi sebebi ile karışık duygular içindeyim. Bir yandan İzmir’i terk etmek istemiyorum, diğer yandan da antrenörlük kariyerimi şehir farketmeksizin sürdürmek istiyorum. Bayram sonrası net kararımı vereceğim” dedi.  

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

barfix

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life