fiorita otel fiorita otel

Bornova Belediyespor’da Adnan Özbağcı Dönemi

18 / 06 / 2019

İzmir Süper Amatör Ligde bu sezon mücadele edecek olan Bornova Belediyespor’da İzmir’in ve Türkiye’nin yakından tanıdığı isim Adnan Özbağcı Sportif Direktör olarak göreve başladı

Ege Spor Life Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Özlahlan, Bornova Belediyespor Sportif Direktörü Adnan Özbağcı’yı yerinde ziyaret ederek sohbet havasında geleceğe dair sorularına cevap aldı.

1962 İzmir doğumlu teknik adam, ilk antrenörlük kariyerine 1991-1992 sezonunda Manisaspor’da başladı. UEFA Pro lisanslı Teknik adam TFF’nin açmış olduğu kurslarda eğitimci olan, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Fizyolojisi Master eğitimi alan deneyimli çalıştırıcı adından da sıkça söz ettirmeyi başardı.

 

Bir Çok Takımı Çalıştırdı          

Antrenörlük kariyerine 1991-1992 sezonunda Manisaspor’da başlayan teknik adam ardından sırasıyla, Malatyaspor, Göztepe, Akhisar Belediyespor, Altay, Sakaryaspor, Nazillispor, Altınordu, Torbalıspor ve son 2 sezondur da İstanbul ekiplerinden Şile Yıldız takımlarını başarı ile çalıştırdı.

Özbağcı, “Vefa Borcumu Ödemeye Geldim”

İlk olarak Vefa Borcunu Ödemek istediğini ifade eden Özbağcı, “Doğup büyüdüğüm, okuduğum ilçem olan Bornova’ya ilk olarak Vefa Borcumu Ödemek için geldim” dedi.

Sözlerine devam eden Özbağcı, “İyi bir yapı içerisinde 500 bini aşkın nüfusa sahip olan Bornova ilçemizde gençlere sportif anlamda en iyi hizmeti verebilmek adına var gücümüzle çalışacağız. Hedeflediğimiz ölçüye ulaşıp, Türkiye geneline bu hizmet anlayışını yayacağız.

Bornova’nın Amatör’de Milli Takımı Olacağız

İzmir’de en çok amatör futbol takımın olduğunu ifade eden Özbağcı, “Türkiye’de ilk futbol müsabakasının Bornova’da olduğunu unutmamak lazım. Bu nedenle Bornova ilçesinde bulunan tüm amatör futbol takımlarının da en çok destekçisi ile tabiri caizse Milli Takımı olmak istiyoruz. Bizlerin beklentisi olmadan geleceğin genç yıldızlarını keşfedip, başta Bornova ilçemize, ardından İzmir’imize ve Ülke futboluna kazandırmak istiyoruz” dedi.

Antrenörlerimize Özel Eğitim Vereceğiz

Kulübün bünyesinde yer alan 50 eğitmen ile bizzat yakından ilgileneceğini belirten Adnan Özbağcı, “Geleceğimiz olan çocuklarımızı eğiten Spor hocalarının özel bir eğitim ile daha üst düzeyde çalışmasına destek olacağız. Her alanda başarılı olmak için mücadele edeceğiz. Milli sporcular yetiştiren Bornova Belediyespor, bu sayıyı daha da üst seviyeleri taşımak adına mücadelemizi vereceğiz. Her yıl farkı tüm Bornova ve İzmir halkı görecektir” dedi.

Mahallelere ve Köylere Gideceğiz

Bornova ilçesinde bulunan tüm mahalle muhtarları ile direk temasa geçeceklerini ifade eden Özbağcı, “Mahalle Muhtarları ile İlçemizdeki Köylere özellikle giderek orada spor alanları kurup, çocukları daha spora yönlendirmeyi istiyoruz. Bunun için tüm hocalarımızla ve yöneticilerimizle özel bir çalışma yapacağız” dedi.

Mustafa İduğ’a Teşekkür Etti

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’a özellikle teşekkür eden Özbağcı, “ Beni bu göreve layik gören Bornova Belediye Başkanı Sayın Mustafa İduğ’a çok teşekkür ederim” dedi. Ayrıca İduğ’un tam bir spor aşığı olduğunu belirten Özbağcı, spor’u seven bir Belediye Başkanı ile çalışmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Özbağcı, Bornova Belediyespor Kulüp Başkanı Hasan Yerakar ile yönetim kuruluna'da sağladıkları destek içinde ayrıca teşekkür ettiğini ifade etti.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life