tff il temsilcisi tff il temsilcisi

Hem Futbolda, Hem Karatede Şampiyonluk

30 / 06 / 2019

Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Ümit Genç ve U21 Karate şampiyonasında İzmir’li Sporcu Ufuk Berke Çilengir, Türkiye şampiyonu oldu

Bornova Hitabspor takımın hem A hem de U19 takımında şampiyonluk sevinci yaşayan sporcu Ufuk Berke Çilengir, futbolculuğunun yanı sıra Karate sporu ile ilgilenmesi Spor camiasında sevinçle karşılandı.

2018-2019 sezonunda Bornova Hitabspor forması ile izlediğimiz 2002 doğumlu sporcu Ufuk Berke Çilengir,  başarılarına bir yenisini daha ekledi ve Türkiye Karate Ümit Genç U21 şampiyonasında Türkiye şampiyonluğu yaşadı.

Yılda 1 defa düzenlenen Türkiye Ümit Genç ve U21 Karate Şampiyonasında 76 Kğ kategorisinde ilk maç, Düzce bölgesine karşı 7-0, ikinci maç Sakarya bölgesinde 8-6, üçüncü maç Konya bölgesinde 3-0 ve yarı finalde ise İstanbul bölgesine karşı mücadele eden oyuncumuz 5-4  kazanarak adını finale yazdırmayı başardı. Final maçını ise İstanbul bölgesi sporcusu Alperen Yaman’ı 2-1 yenerek Ümit Genç kategorisinde üst üste iki kez Türkiye şampiyonluğunu kazandı. Oyuncu Şili’de yapılacak olan Dünya şampiyonasına seçmelere katılma hakkı kazandı.

Ege Spor Life Ailesi olarak genç sporcumuz Ufuk Berke Çilengir’e başarılar diyoruz.

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

kutsal inşaat

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life