aydinototepe aydinototepe

İzmir’li İş Adamlarına Amatör İçin Çağrı

01 / 07 / 2019

İzmir’i seven, İzmir’de yaşayan, İzmir’de iş hayatında önemli bir yerlere gelen İş adamlarına küçük bir sesleniş yapmak isterim.

Tüm imkansızlıklara rağmen İzmir Amatör Futbol Ligi 2018-2019 sezonunu rekor bir maç sayısı ile tamamlamanın haklı gururunu yaşarken, önümüzdeki sezon oynanacak maçlar ile yeni bir rekor daha gelebilir.

Ekonomisi iyi olan iş adamlarının mutlaka önce yaşadığı semte, ilçeye ve şehrine sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum;

Ben Amatör Futbol Yazarıyım, doğrudur. Geçimimi yazdığım ve yayınladığım haberlerle yapıyorum. Yani kısacası İzmir’in dört bir yanına giderek maçları takip edip, egesporlife.com adlı sitemde yayınlıyorum.

Ne yazık ki gördüğüm bazı olumsuz tablolar beni ve benim gibi Amatör futbol sevdalılarını derinden yaralıyor. Sahipsiz kalan İlçe takımları, sahipsiz kalan mahalle takımları ve sahipsiz kalan Şehrimizin takımları.

Yarınımız olan bu çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarmanın ilk temel yolu bence spor olduğu için, ilk kalem amatör futbol ve amatör spor kulüpleridir. Kısacası en önemli ve kesin çözümün yolu spor’dan geçiyor. Bu nedenle yaşadıkları ilçelerdeki amatör takımlara sahip çıkarken, aslında orada yaşayan çocuklarımızda geleceğini güvene aldıklarının da farkında olmalılar.

Gelin el birliği ile İzmir’in marka değeri olan İş adamları, yapacağınız küçük kampanya veya amatör futbol kulüplerine sponsorluk anlaşması, geleceğimiz olan evlatlarımıza da bir yatırım olarak değerlendirelim. Zor değil, birçok iş adamı hatta küçük esnaf yapacağı yardımlarla takımlara destek olabilir.

Biliyorum, kulüp başkanları ve yöneticiler evlerinden rızıklarından kestiği paralarla kulüpleri ayakta tutmaya çalışıyor. Ama nereye kadar dayanacaklar. Bir de bu pencereden bakmak lazım.

Her sezon başlangıcında birçok amatör spor kulübü maddi sıkıntılar içine girerek istediği hamleleri yapmakta zorlanıyor.

Mesela bir zengin iş adamı çıkıp, İzmir SAL Ligine ve İzmir’deki diğer liglere Ana Sponsor olabilir. Bu bir öneridir. Olup olmayacağı tartışılır. Ama böyle bir durum söz konusu olduğunda İzmir ASKF Başkanı Sayın Kadri Yatkın’da olumsuz bir tavır sergilemeyeceğini düşüyorum. Umarım bu çağrım İzmir’in Ekmeğini yiyen, bu şehirde para kazanan değerli iş adamlarımı uyandırır ve şehrinin Amatör Spor ve Futbol Kulüplerine destek sağlamasını temenni ediyorum.

 

Bir tuğlada Sen Koy, diyerek sözlerimi noktalıyorum.

 

egesporlife@gmail.com

Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life