aydın oto tepe aydın oto tepe

İzmir Adil Kuru’yu Unutmadı

02 / 07 / 2019

Geçtiğimiz günlerde amansız hastalığa yenik düşen, İzmir ve Balçova’nın sevilen isimlerinden Adil Kuru adına düzenlenen turnuvaya birçok takım katılırken, maçları da Eski Klasman hakemlerimizden Metin Aydınoğlu ve ekibi yönetecek

Yıllarca İzmir’de birçok futbolcu yetiştiren, Süper Lige gönderen ve onları Türk futbolu ile İzmir Futboluna kazandıran rahmetli Adil Kuru, futbol camiasında unutulmadı ve unutulmayacak.

Teleferik Masterler, Karantina Masterler, Balçova Masterler, Karabağlar Nergiz Masterler, Güzelyalı Masterler, Aliağa Masterler, Teos Masterler ile Buca Gediz Masterler takımları katılıyor. Çok güzel ve özel bir turnuva bizleri bekliyor.

Düzenlenen turnuvaya hakem olarak katılım gösterecek olan Eski Klasman Hakemlerimizden Metin Aydınoğlu Adil Kuru hakkında duygu dolu sözler etti. Aydınoğlu, “Gerçek bir sportmen, beyefendi insan,güzel adam. 1 yıl önce kaybettik, çağın illeti yüzünden. Balçova semtinde 30 yıl süresince. Yağmur, ayaz, sıcak demeden onlarca genci sokaktan çekip aldı, sporcu yaptı, futbolcu yaptı. Çoğunun ekmek kapısı oldu, geçim kaynağı oldu. Bir çoğunun hayatı kurtuldu. Adil Kuru sayesinde. Kimi de sokaktan, haylazlıktan, haytalıktan, kötü alışkanlıklardan kurtuldu. Kimin sayesinde ? Adil Kuru sayesinde. Dualar aldı, sevaba girdi, hakkı ödenmez. Anısına turnuva düzenlendi. Karınca kararınca. Takımlar kaliteli, kadroları da öyle. Balçova Sahası’nda oynayacak. Pazartesi, salı, perşembe ve cuma akşamları, ilk hafta maçlar var. Her akşam 2’şer maç üst üste, saat 20’de başlayacak ilki. Tertip Komitesi Başkanı Haris Şahin, ‘Güzel bir turnuva sizleri bekliyor, tüm sporseverleri bekliyoruz’ diyor. Emeği geçen herkese teşekkürler. Düşünenler sağolsun. Hepinizin mekanın cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin Adil kardeşim. Cevdet Çağlar ağabeyime ile Fehmi Balıkçı kardeşime de selam söyle. İyi insanlar unutulmaz. Onları da seni de unutmadık, unutmayacağız” dedi.

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

barfix

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life