çoruhlu aş çoruhlu aş

Aytekin Arslan, Altyapımıza Yatırımlarımızı Arttırdık

03 / 07 / 2019

Egesporlife Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Özlahlan, Dikili Belediyespor Kulüp Başkanı Aytekin Arslan ile önümüzdeki sezon hakkında sohbet etti

Geçtiğimiz sezonu 48 puanla ve averajla 5. sırada tamamlayan ve dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Dikili Belediyespor, bu sezon için Başkan Aytekin Arslan’ın görüşlerini aldık.

Geçen sezon özellikle son 4 haftada topladığı 10 puan ile Play-Off kapısını averajla kaybeden Dikili Belediyespor, bu sezon altyapının meyvelerinden yararlanacağını ifade eden Arslan, “Öncelikle son 3 sezondur hedeflerimize emin adımlarla ilerledik. 2. Amatör’den aldığımız takımı, önce 1. Amatör’e ve sonrada Süper Amatör Lige çıkartmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu arada bu süre zarfında altyapımıza her yıl daha da önem vererek hem gençlerimize spor yapma imkanı, hem de kulübümüzün geleceğini sağlama almanın temellerini atıyoruz” dedi.

2019-2020 sezonunda mutlaka hedefli bir ekip oluşturmak istediğini belirten Aytekin Arslan, “Elbette hedef mutlaka olacak. Ama bunu bu ay sonuna kadar yapacağımız görüşmeler ve istişareler ile gerçekleştireceğiz. Emin adımlarla yol almak, bütçeyi doğru kullanmak geçmiş yıllarda edindiğim en büyük büyük tecrübe oldu. Bu sene ise uygulayacağımız sistem edindiğim tecrübe ile hayata geçecek.

 

Altyapı Olmazsa Olmazımız

Altyapıya çok önem vereceğini ifade eden Arslan, “Bu sene U16 takımımız liginde namağlup şampiyon oldu ve Elit Lige yükseldi. Çok büyük mutluluk yaşadım. Kendi öz kaynaklarımızla gençlerimize fırsat verilince istediğimiz hedefe demek ki ulaşıyormuş. Yarışmacı kimliğimiz her daim devam edecek. Ama dediğim gibi gelecek nesli bizlerde yapacağımız doğru hamlelerle kulübümüzü ve Dikili gençliğine hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

barfix

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life