aydın oto tepe aydın oto tepe

SAHA KOMİSERLER ARTIK KAMU GÖREVLİSİ

08 / 07 / 2019

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına yönelik başvuru kabul edildi ve spor müsabakalarında saha komiserleri de kendilerine karşı işlenen suçlar bakımından artık kamu görevlisi sayılacak.

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD), saha komiserleri’nin de 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununda (Müsabaka görevlileri arasına alınarak Kamu görevlisi olarak) yer alması için yaptığı mücadeleyi kazandı. Gençlik ve Spor eski bakanları AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ile Bursa Milletvelillerinden özellikle Refik Özen’in büyük uğraşları sonrası Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildikten sonra Genel Kurula geldi. Dün TBMM Genel Kurulunda yapılan görüşmelerde kabul edilen Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna göre; spor müsabakalarında saha komiserleri de kendilerine karşı işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacak.

 

BÜYÜK BİR AİLEYİZ!

Teklifin yasalaşmasından önce 4 Temmuz’da gün boyu TBMM’de milletvekillerini ziyaret eden TFSKD İcra Kurulu Üyeleri, yasada saha komiserlerinin de yer alması için büyük çaba gösterdi. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen başta olmak üzere bir çok milletvekilini ziyarete ederek dertlerini anlatan TFSKD İcra Kurulu, sonunda yasada kamu görevlisi olarak tanınmayı başardı. Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) yönetim kurulu üyesi ve Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ercan Ütücü yaşanan gelişme sonrası, “Bursa Milletvekilimiz Refik Özen başta olmak üzere bu işle ilgilenen tüm vekillerimize çok teşekkür ediyorum. Bu kanunun öncelikle Bursa’da görev yapan ardından da tüm Türkiye’de görev yapan saha komiseri arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Biz çok büyük bir aileyiz” dedi.

 

 

 

 

kutsal inşaat

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life