aydinototepe aydinototepe

İzmirspor, Milli Hoca İle Anlaştı

12 / 07 / 2019

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden İzmirspor, 2019-2020 sezonunda İşitme Engelliler Milli Takım Teknik Direktörü Ali Metin ile anlaşma sağladı

İzmirspor Teknik Direktörlüğü’ne İşitme Engelliler Milli Takım Teknik Sorumlusu Ali Metin getirildi. 12 Temmuz 2019 Cuma günü Kulüp binasında yapılan resmi törenle deneyimli çalıştırıcı 2019-2020 sezonun için imzayı attı.

Başarılı çalıştırıcı Ali Metin yardımcılığını ise,Ahmet Uçar, Muharrem Türkben ve kaleci antrenörlüğü ise Mehmet Tevfik Erdenerin, Kondisyoner Fehim Doğan yapacak.

 

Deneyimli çalıştırıcı Ali Metin için düzenlenen imza törenine İşitme Engelliler Federasyon Başkan vekili Kerim Vural, Kulüp başkanı Emin İşletir, Başkan Vekili Nedim Topaloğlu, Başkan YArdımcısı Ömer Akar, Yönetim Kurulu Üyeleri Özhan Kaynarca, Halim Karaköse, Serkan Erişkin, Gökhan Pekçetin, İsmail Batan, AK Parti Karabağlar Meclis Üyesi Lokman Aktaş, CHP Karabağlar Meclis Üyesi Ahmet Şafak ve Bozyakaspor Kulüp Başkanı Mutlu Avcı ile birlikte camianın önce gelen isimleri de katılım sağladı.

İmza töreninde çiçeği burnunda yeni teknik adam Ali Metin, “ Büyük bir camiaya geldim. Başarılı olmak adına tüm gücümüzle çalışacağım. Her iki tarafa da hayırlı olsun” dedi.

İzmirspor Kulüp Başkanı Emin İşletir ise, “Hedeflediğimiz şampiyonluğa tecrübeli teknik adam Ali Metin, yardımcı hocalarımız, sporcularımız,camiamız ve sporcularımızla ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Ali Metin Kimdir?

1965 Sivas doğumlu Ali Metin Ankara’da sporun içinde yetişti. Yıllarca amatör olarak futbol oynadıktan sonra Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu’nu bitirdi. Çoğu beden eğitimi mezunu gibi o öğretmenliği tercih etmeyerek teknik direktörlük yolunda ilerlemeyi seçti.

25 yaşında Şekerspor altyapısında futbol antrenörlüğüne başladı. Bir süre orada çalıştıktan sonra Petrol Ofisi altyapısında çalışmaya başladı. Profesyonel hayata geçişi 2000 yılında üçüncü lig takımı Aski Spor’da başladı.  2003’te prolisans teknik direktörlük diplomasını aldı. 2003-2005 sezonunda Demir Çelik Divriğspor’da çalıştı. 2008 yılından bu yana Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu Futbol Milli Takımlar Sorumlusu olarak görev yapıyor.

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life