çoruhluastepe çoruhluastepe

Ramazan Faal, Hedefimiz Şampiyonluk

24 / 07 / 2019

İzmir Süper Amatör Lig ekiplerinden Kemalpaşaspor Kulüp Başkanı Ramazan Faal’ı Ege Spor Life İmtiyaz Sahibi Yılmaz Özlahlan ziyaret etti. Yeni sezon öncesi düşünceleri ve görüşlerini aldı

Geçen sezon Play-Off’ları kıl payı kaçıran Kemalpaşaspor, 2019-2020 sezonuna hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Fenerbahçe ve Türk futbolunun marka isimlerinden Erman Yıldırım’ı teknik sorumluluğa getiren, Sportif Direktörlüğe ise Sebahattin Yılmaz ile anlaşan, ayrıca Altyapı sorumluluğuna ise Memduh Vurel’e teslim eden Kemalpaşaspor, sezon sonunda şampiyonluk elde edip BAL Ligine çıkmak istiyor.

Kemalpaşaspor tesislerinde ziyaret ettiğimiz Kulüp Başkanı Ramazan Faal ile sezon öncesi görüşlerini ve sezon için planlarını Ege Spor Life Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Özlahlan’a anlatan Faal, öncelikle hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti. Ziyarette bulunduğumuz Kemalpaşaspor Kulüp Başkanı Ramazan Faal, Kemalpaşa Belediyesi Spor Müdürü Coşkun Dinçer ve Sportif Direktör Sebahattin Yılmaz’da yer aldı.

Önce BAL Sonra 3. Lig

Faal, “Hedefimiz her sene olduğu gibi bu senede şampiyonluk istiyoruz. Kazanmayı seviyoruz, kaybetmek istemiyoruz. Bunun için güçlü bir kadro oluşturup, gerekli görüşmeleri sağlayıp hedeflediğimiz öncelikle BAL ligi ver ardından 3. Lige çıkmak istiyoruz” dedi.

Sözlerine devam eden Ramazan Faal, “Görüşme yaptığımız oyuncu 20’nin üzerinde, temaslarımızı sağlayıp en kısa zamanda imzaları atmaya başlayacağız” dedi.

Faal, “Altyapıya Önem Veriyoruz”

Altyapıya önem verdiklerini dile getiren Ramazan Faal, “Altyapıda 150 sporcu ile Kemalpaşa futboluna hizmet etmeye çalışıyoruz. İlerleyen süre içerisinde çalışma alanları oluşursa futbolun dışında diğer branşları kulübümüz çatısı altında kuracağız. Bunun içinde çalışmalarımıza kısa sürede başlayacağız” dedi.

Faal, “Statü ve Transfer Ücretleri Can Yakıyor”

Sözlerine devam eden Ramazan Faal, “Amatör Spor Kulüplerinin korunmaması bizleri de olumsuz etkiliyor. Düşünün kendi altyapından yetiştirdiğin oyuncuya başka bir kulüp talip olduğunda Federasyona yatırıyor parayı o oyuncuyu elinde tutman imkansız hale geliyor. Bunun için statünün Amatör Futbol Kulüplerini koruması gereken bir maddenin çıkması gerekiyor. Bu sene daha da zor olacak. Sonuçta bir takım en az 15-20 bin lirası oyunculara ödeme yapması ile bir bakmışsın 1 Milyona kadar para kaçmış. Adı Amatör ama işleyiş Profesyonel olduğu liglerde mücadele ediyoruz. Buna ne kadar dayanabilirsin. İş adamları ve Belediyelerden gelen belli destekler oluyor ama bu kesinlikle yetmiyor. Statünün sıkıntılarınız yaşıyoruz. Bu şartlarda Amatör futbol kulüplerinin ayakta kalması her geçen zaman içinde daha da zor oluyor” dedi.

Sözlerini sonlandıran Ramazan Faal, “ Tüm Amatör Futbol takımlarımıza 2019-2020 sezonunda kazasız belasız bir sezon geçirmesini temenni ediyoruz” dedi.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life