lifepahtshop lifepahtshop

İZMİR BELEDİYESPOR HIZLI BAŞLADI

01 / 08 / 2019

İzmir Büyükşehir Belediyespor’un yeni branşlarından Zeka Takımı, Türk Beyin Takımı ve Türk Sudoku Takımı seçmelerine katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyespor'un yeni branşlarından biri olan Zeka Takımı'ndan büyük başarı geldi. İstanbul'da düzenlenen Türk Beyin Takımı ve Türk Sudoku Takımı seçmelerine katılan İzmir BBSK'dan iki sporcu Milli takım kadrosunda yer aldı. 

Büyükşehir Belediyespor'dan U14'lerde Aypars Ateş Hazantekin ikinci, Arda Sönmez ise üçüncü olarak 2019 Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda yer alacak olan Türkiye'nin Yıldız Takım kadrosunda İzmir Büyükşehir Belediyespor’u ve ülkemizi temsil edecek.  

Diğer sporculardan Özgün Onur Özdemir 5, Melisa Karataş 6. ve Can Acar ise 16. oldu. 

Yeni kurulan Zeka Takımının kısa sürede büyük bir başarının altına imza attıklarını belirten  Antrenörleri Pınar Ertok, “Bu branşta Türkiye'de düzenlenen en zor Zeka Oyunları yarışması olan Türk Beyin Takımı Seçmelerinde genç yaşlarına ve ilk katılımlarına rağmen kendini göstermeyi başaran genç sporcularımızı kutluyorum. Bize destek veren kulüp başkan ve yönetim kurulumuza teşekkür ederim” dedi. 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life