aydinototepe aydinototepe

Bornova’da Hareketli Günler

07 / 08 / 2019

Bornova Belediyesi’nin minik bedenleri geleceğe hazırlamak için projelendirdiği “Hareket Eğitimi Kursu” başladı

4-6 yaş arası çocuklara yönelik olarak verilen kurslarda minikler spor yaparak arkadaşlarıyla birlikte eğlenceli vakit geçiriyor.

2013-2015 yılları arasında doğan çocuklarımızı kapsayan eğitimler her hafta Salı ve Perşembe günleri birer saat olarak Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Kurslar miniklerin spor yaparak eğlenmesini sağlarken, temel hareket yeteneklerini de gelişiyor.

Çocuklar ilgi alanlarına göre spor kurslarına yönlendiriliyor

Çocuk Gelişim Programı kapsamında düzenlenen Hareket Eğitimi Kursunda çocukların erken yaşlarda problem çözme, kendini ifade edebilme ve işbirliği kurma ile yaratıcılıklarının geliştirilmesi hedefleniyor. 1 ay süren kurs sonunda çocukların sıçrama, esneklik, kuvvet, isabet, denge gibi becerileri test edilerek, kendilerine uygun olan spor alanlarına yönlendirmeleri sağlanacak.

Güvenli alanda eğitim

Alanlarında uzman 3 antrenörler eşliğinde gerçekleşen eğitimlerde mini trambolin, cimnastik çemberi, sünger top, minyatür futbol kalesi ve basketbol potası, cimnastik halatı, kedi merdiveni, denge minderi gibi çocuklara zarar vermeyecek materyaller kullanılıyor. Ayrıca eğitimler çocukların güvenliği göz önüne alınarak minder kaplı alanda gerçekleşiyor.

Bornovalı minikler için açılan kurstan yararlanmak isteyenler Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Spor Salonu’nda kayıt yaptırabilir.

Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler ise 0232 99 29 29 numaralı telefondan dahili 1826 ve 1828‘i arayabilirler.

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life