fiorita otel fiorita otel

Çeşme’de Hedef 3. Lig

20 / 08 / 2019

İzmir Süper Lig ekiplerinden Çeşme Belediyespor Kulüp Başkanı Şerif Gün ve Teknik Adam Zafer Çağın’ı Ege Spor Life Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Özlahlan, Çeşme’de kulüp binasında ziyaret etti

Sezona güçlü ve iddialı girmek isteyen Çeşme Belediyespor, geçen sezon 5. Hafta takımı emanet ettiği Zafer Çağın ile 2019-2020 sezonunda yeniden anlaşma sağlamıştı.

Tecrübeli başkan Şerif Gün, “2019-2020 sezonunda iddialı ve güçlü kadro kurma yolunda hocamız Zafer Çağın’ın istediği doğrultusunda 10 oyuncu ile anlaşma sağladık. İlerleyen dönemde eksiğimizi görmemiz durumunda 2-3 nokta transfer daha yapacağız” dedi.

Şampiyonluk İstiyoruz

Süper Amatör Lige çıkarak renk katan Çeşme Belediyespor’da hedef her yıl olduğu gibi Şampiyonluk olduğunu dile getiren Başkan Şerif Gün, “2 sezon önce Play-Off heyecanı yaşadık. Bu sezon ise kıl payı kaçırdık. Her yıl takım olarak tecrübe anlamında iyi bir yol çiziyoruz. Bu sezon Çeşme Belediyespor’umuz bir üst lige çıkarmak adına elimizden geleni yapacağız. Öncelikle BAL Ligi ve Tesisleşme ardından 3. Lige çıkmak istiyoruz. Tabi burada Teknik Adam Zafer Çağın ve ekibi ile ayrıca oyuncu grubumuz ve taraftarımıza desteği ile arzuladığımız şampiyonluğu Çeşme’mize getirmek istiyoruz” dedi.

Sporcu Ordusu Kurduk

Son 5 yılda altyapıya verdiği desteğin meyvelerini yemeye başlayan Çeşme Belediyespor, toplamda 1500’e yakın kişiye değişik branşlarda spor yaptırıyor. Sözlerine devam eden Gün, “Futbol, Basketbol, Voleybol, Santranç, Zumba, Plates, Aerobik, Jimnastik, Boks, Sörf ve Yelken olmak üzere birçok alanda Çeşme halkına ve gençlerine hizmetimiz devam edecek. Futbol dalında sürükleyici olması sebebi ile toplamda 400’ün üzerinden Lisanslı sporcumuzla geleceğimizi sağlama alıyoruz. Ayrıca Santranç takımımız Türkiye 2. Liginde 32 takımında yarıştığı 2019 yılında sezonu 1. olan takımla yarım puan fark olması sebebi ligi 7. Tamamladı. Buradan Santranç ekibimizi cani gönülden kutluyoruz” dedi.

Teknik Ekibe Güveniyoruz

Sözlerine devam eden Başkan Şerif Gün, “Geçen sezon takımızda göstermiş olduğu başarılı performans ile Zafer Çağın, ne kadar kaliteli bir hoca olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Geçmişte yaşadıkları başarı ve şampiyonluklara bir yenisi daha Çeşme Belediyespor’da yenileyeceğine inancım tam. Ayrıca bizlere desteğini esirgemeyen Onursal ve Çeşme Belediye Başkanımız Ekrem Oran’a ben ve tüm ekibimiz teşekkür ediyoruz. Bulunduğumuz Grup’taki takımların gücünü biliyoruz. Saygılıyız, güçlü takımların bulunduğu grubumuzda kalitenin yüksek olacağını tahmin ediyoruz. 2019-2020 sezonunda tüm takımlara başarılar diliyoruz” dedi.

Başkan Şerif Gün ile yaptığım görüşme sonrasında tecrübesi ile İzmir ve Türk Futbolunun başarılı isimlerinden Teknik Adam Zafer Çağın ile sohbetimiz başladı.

Zafer Çağın, “Amacımız Bir Üst Lige Çıkmak”

Sezona hazırlıklarını Çeşme Şehir Stadında başlayan Çeşme Belediyespor’un başarılı çalıştırıcı Zafer Çağın, “ Bu sezon istediğimiz şampiyonluğu elde etmek adına var gücümüzle çalışacağız. Yönetim Kurulumuz, Teknik Heyet, oyuncu grubu ve taraftara olarak kenetlendik. Günde ağırlık dayanıklılık olmak üzere çift idmanla lige hazırlanıyoruz. Eylül ayında 6 hazırlık maçı yaparak eksiğimizi de görme adına güzel bir hazırlık dönemi yaşayacağız. Grubumuzda güçlü rakiplerin olduğunu biliyoruz. Uzun bir maraton olacak inişler ve çıkışların yaşanacağı ligde başarı ile sonlandırıp, istediğimiz hedeflere ulaşacağımız düşüyorum” dedi.

Çağın “Fair-Play İçerinden Bir Lig Olmasını Diliyoruz”

Tecrübeli Teknik Adam Zafer Çağın, “2019-2020 sezonunda mücadele eden tüm Amatör futbol takımlarına Fair-Play içerisinde bir lig olmasını istiyoruz. Kazasız belası ve sakatlıksız bir lig yaşanmasını diliyor, tüm takımlara da başarılı bir sezon geçirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life