lifepahtshop lifepahtshop

BAHÇEDE ÇALIŞTILAR, 10 MADALYA KAZANDILAR

27 / 08 / 2019

Bostanlıspor Kick Boks ve Muay Thai sporcuları salonun yeterli olmaması nedeniyle bahçede çalışma yapmalarına karşın 10 madalya kazandı

Bostanlıspor başantrenörü Aytaç Uyanıker yönetiminde Bostanlıspor’un kulüp binasınında yer aldığı Karşıyaka Belediyesi Gode Cengiz Spor Tesisleri’ndeki beton zemin ve çim bahçede, kum torbası ve geniş alan çalışmalarını yapmak zorunda kalan sporcular azimleri sayesinde kürsüye çıktı.  
Son bir ay içinde üç şampiyonadan 10 madalya kazanan Bostanlıspor kick boks ve muaythai sporcularının tecrübe kazandıkları an Türkiye Şampiyonu olacağına inandığını belirten Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy, “Gode Cengiz Tesislerinde Karşıyaka Belediyesi ve kendi imkanlarımız ile yapılan mini salonunda çalışıyoruz. Kum torbasını buraya asamadığımız için pratik çözüm bulduk ve ağaça taktık. Sporcularımız burada çalışıyor. Ayrıca, geniş alan çalışmaları için salonun yeterli olmamasıyla da beton zeminde çalışma yapıldı. Tüm bu imkansızlıklara karşın alınan 10 madalya bizleri çok mutlu etti. Sporcularımızı şampiyon olmuş gibi kutluyoruz. En tecrübelisi 6 aylık. Bir ay önce bu spora Karşıyaka Halk Eğitim Kursuyla başlayanlar da var. Antrenörümüzün taktikleri uygulayıp, taşıdıkları yeşil kırmızı formanın sorumluluğunu bilerek maç yapıp madalyaya ulaşmaları alkışlanmalı. Hepsiyle gurur duyuyoruz” dedi.
Son olarak Gaziemir’de Kick Boks İl Temsilciliğinin düzenlediği 30 Ağustos Zafer Turnuvası’na katılan Bostanlıspor 4 madalya kazandı. Doğukan Günay 69 kiloda 2., Veysel Dikmen 63 kiloda 3. Ve Sercan Kutluk 57 kiloda 3. Büyük erkeklerde de Aytaç Uyanıker 89 kiloda ikinci Oldu. Daha önce de 6 sporcu Ege Bölge Şampiyonasında 2. Ve 3.lük dereceleri getirmişti. Bir ay içinde Bostanlıspor 10 madalya kazandı. 

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life