fiorita otel fiorita otel

RAGBİCİLER İLE GURUR DUYDUK

27 / 08 / 2019

İzmir Büyükşehir Belediyespor’lu Kadın sualtı ragbiciler, Avusturya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda yer aldı, Türkiye'nin tüm golleri ise sporcularımızdan geldi.

Avusturya’nın Graz şehrinde düzenlenen Sualtı Ragbisi Dünya Şampiyonası'nda İzmir Büyükşehir Belediyespor gururu yaşandı. Milli Takıma Büyükşehir Belediyespor'dan Didem Özdem Pehlivan, Buse Gündüz, Neclanur Çağan ve Dilan Karcılar yer aldı. 

14 ülkenin katıldığı Dünya Şampiyonası'nda Türkiye Almanya, İspanya ve Amerika Birleşik Devleri ile A Grubu'nda mücadele etti. Ay-yıldızlılar, grup maçlarında İspanya'yı 3-0 yenerken, ABD ile 1-1 berabere kaldı. Millilerimiz, Almanya'ya 3-0 mağlup olarak grubu ikinci sırada tamamladı.

İkinci turda Millilerimiz, İtalya'ya 1-0 mağlup etti ve Kolombiya ile eşleşti. Bu maçta rakibine 3-0 mağlup olan Ay-Yıldızlılar, İsveç'e ise altın golle 1-0 yenilerek turnuvayı 7. olarak tamamladı.

Türkiye, şampiyonada 5 gol atarken, bu gollerin hepsi İzmir Büyükşehir Belediyesporlu sporculardan geldi.

Dünya Şampiyonası'nda iyi bir performans sergilediklerini belirten Antrenör Didem Özdem Pehlivan, “Dört sporcu ile Milli Takımda kulübümüzü temsil ettik. Son yılların şampiyonalardaki ilk üç ülkesi Almanya, Kolombiya ve İsveç ile karşılaştık. Daha iyi derece yapabilirdik ancak genç bir takımdık ve tecrübesizlikler yaşadık. Son yıllardaki kulüp ve Milli takımlar düzeyinde büyük bir ivme kaydediyoruz. Kulüp sporcuları olarak Türkiye'nin attığı 5 golde de imzamızın olması bizler için ayrı bir sevinç kaynağı oluşturdu” dedi.  

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life