aydinototepe aydinototepe

Varhan, Yenilenmiş Alaçatıspor ile hedefimizi yüksek tuttuk

29 / 08 / 2019

Alaçatıspor Kulübü Başkanı Soner Varhan, yeni yönetimle, yeni teknik kadroyla ve yeni transferlerle Alaçatıspor'un güçlendiğini belirterek, yeni sezonda hedefi yüksek tuttuklarını açıkladı.

 

Alaçatıspor Kulübü yönetimine olağanüstü kongre ile geldiklerini belirten Kulüp Başkanı Varhan, "Liglerin başlamasına 40 gün kala yönetimi devir aldık. Eski yönetime Alaçatıspor'a olan katkılarından dolayı teşekkür ederim. Yeni sezon için transferler ile takımımızı oluşturuyoruz. Her gün yeni arkadaşlar takıma dahil olmak için arıyorlar. Transferleri, Teknik Heyetimiz ve Sportif Direktörümüz yapıyor. Ben transferlere müdahil olmuyorum. Sanıyorum yeni sezon başlayıncaya kadar 6-7 transfer daha yapacağız" diye kaydetti. 

 

"Kulüp binamızın tadilatı başladı"

 

Yönetime geldikten sonra yoğun bir çalışma temposu içine girdiklerini ifade eden Varhan, "Bir taraftan transfer çalışmaları ve antrenmanlar devam ederken, diğer taraftan da sahamızın ve kulüp binamızın tadilatına başladık. Şu anda sahamızın sulama alt yapısını yapıyoruz. Sahanın etrafına parke taş döşenecek. Oldukça kötü durumdaki kulüp binamızın tadilatı da başladı" diye açıkladı. 

 

"Yeniden BAL'a çıkmayı hedefliyoruz"

 

Alaçatıspor'un 1927 yılında kurulduğunu ve köklü bir kulüp olduğunu vurgulayan Varhan, "Yeni sezonda hedefimizi yüksek tutuyoruz. Şampiyon olarak Play-Off'lara kalmayı ve tekrar BAL ligine yükselmeyi hedefliyoruz. Bu beklenti taraftarlarımızda da var. Yeni bir yönetim, yeni bir teknik heyet, yeni bir takımla ve taraftarımızın da desteğiyle hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Taraftarımızın da böyle bir yenilenmeyi beklediğini aldığımız mesajlardan görüyoruz. Bizden beklentinin yüksek olduğunun farkındayım" diye konuştu.

 

"Kulübümüzün gelirini kampanyalarla arttıracağız"

 

Alaçatıspor Kulübü olarak bir yardım kampanyası başlattıklarını da açıklayan Varhan, "Kampanyamız yoğun ilgi gördü. Alaçatılılar, 20'şer, 50'şer lira yatırarak bize destek olmaya başladılar. Bu da bizi çok sevindiriyor. Aidiyet duygusuyla takımlarına sahip çıkıyorlar. Bu akşam Yılmaz Vural'ın katılımıyla, tüm geliri kulübe kalmak üzere bir etkinlik yapacağız. Ayrıca Cumartesi günü, Alaçatı meydanında bir mezat yapacağız. Alaçatı esnafımız ve Alaçatılılar'ın evlerinden getirip kulübe bağışlayacağı antikaları açık arttırma ile satacağız. Kulübümüzün gelirini yapacağımız kampanyalarla arttıracağız" şeklinde konuştu. 

 

"Kadınların tribünlerde yer almasını çok önemsiyoruz"

 

Maçlarda gençlerin yanı sıra kadınları da tribünlerde görmek istediklerini söyleyen Varhan, "Kadınların tribünlerde yer almalarını çok önemsiyoruz. Bunun  için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bir takım projelerimiz var. Maçlardan  bir saat kadar önce, genç arkadaşlarımızdan oluşacak bir orkestra ile taraftarımızı motive edeceğiz. Kadınlar tribünlerde maç izlerse, taraftarımız da tezahürat yaparken daha dikkatli olacaktır. Tribünlerde küfür olmayacaktır. Biz sadece maddiyata ve sportif başarıya bakmıyoruz, önümüzdeki yaz sezonunda geniş katılımlı Yaz Spor Okulları açacağız. Ayrıca basketbol branşımızı mutlaka kuracağız" diye açıkladı. 

 

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life