aydinototepe aydinototepe

Gençalp, Alaçatıspor Her Zaman Şampiyonluğa Oynar

30 / 08 / 2019

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Alaçatıpor'da Teknik Direktör'lüğe getirilen Malik Gençalp, yeni sezonda iddialı olduklarını vurgulayarak, "Alaçatıspor her zaman şampiyonluğa oynar. Tecrübemizle, yöneticilerin ve futbolcuların özverisiyle, hedefimize ulaşacağız" dedi.

Hedefsiz olan hiçbir yerde bulunmadığını ve bulunmayacağını ifade eden Gençalp, "Her zaman söylediğim gibi, Alaçatıspor ve Çeşme Belediyespor, bu ligin lokomotif takımlarıdır. Onların olduğu her ligde iddia vardır. En az diğer takımlar kadar biz de iddialıyız. Sezonu geç açmamız, kimseyi başka anlamda heyecanlandırmasın. Alaçatıspor, her zaman küllerinden doğan bir takım olur. Alaçatıspor her zaman şampiyonluğa oynar. Tecrübemizle, yöneticilerin ve futbolcuların özverisiyle, hedefimize ulaşacağız"

"Artık Çeşme Belediyespor benim için bir anı oldu" 

 

Çeşme Belediyespor'da 4 yıl çalıştığını belirten Malik Gençalp, "Çok emek verdim. Şampiyon olduk. Ama artık Çeşme Belediyespor benim için bir anı oldu. Orada güzel günlerimiz geçti. Detayına girmek istemiyorum. Ne olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Çeşme, tarihinde ilk defa benim zamanımda namağlup şampiyon oldu. Şimdi Alaçatıspor'dayım ve yeni kulübüme bakıyorum. Ben, yaptığım işlerle değil, yapacağım işlerle övünen bir insanım. Çeşme Belediyespor'da yaşadığımız güzel günleri, şimdi Alaçatıspor'da yaşayacağız. Belki çok kısa bir zamanda olmayacak, ama zaman içerisinde çok güzel başarıları, çok güzel günleri, sonuçları hep beraber yaşayacağız" diye konuştu.

"Benim bir tek hedefim var; en üstte bitirmek"

Kendisinin ilk hedefi, son hedefi olmadığını ifade eden Gençalp, "Benim bir tek hedefim var; en üstte bitirmek. Takımı yeniden oluşturuyoruz. Transferlerimiz devam ediyor. Tabi ki bir takımın iskeleti var; kaleci, orta saha, forvet gibi. Benim 4-5 senelik tecrübemle tanıdığım oyuncular var. Onlarla görüşüyorum. Onları tanımış olmam, bize daha çabuk takım olma hüviyeti kazandıracak. O oyuncuların bir kısmını takıma kazandırmaya çalışıyoruz. Dışarıdan tanıdığımız oyuncularla görüşüyoruz. Kısa zamanda transferleri tamamlayacağız. Sağ bek, sol bek ve 2 stoper aldım. Bursa'dan, geçen sene BAL liginde oynamış bir sağ açık getirdik. Altyapıdan aldığım çok iyi oyuncularım var. Altyapı'dan 6-7 oyuncu aldım. Hepsi pırıl pırıl çocuklar. Onlara oynama şansı vereceğim. Bu sene 5 tane 1997'nin üzerinde oyuncuyu kadroda bulundurma kuralı var. Bu kural çıkmadan ve benim Alaçatıspor'a gelmem söz konusu olmadan önce, İzmir'deyken Alaçatı U19'un şampiyonluk maçı olduğunu öğrendim. Gidip, seyrettim. Hemen dikkatimi çeken oyuncular oldu. Teknik Direktör olunca, onları çağırdım. Şimdi onlarla beraberiz. Geçen sene bu çocuklar hep dışlanmış" diye açıkladı. 

"Asıl hedefimiz gençlere spor yaptırmak"

Gençlerin spor yapmaya özendirilmesi gerektiğinin altını çizen Gençalp, "Hedefimiz; tabi ki en yukarıda bitirmek. Ama esas hedefimiz, Çeşme ve Alaçatı'daki gençlere spor yaptırmak. Kim spor yapmak isterse, alıp buraya getireceğim. Geleceği ne olursa olsun. Artık tribünlerde, Alaçatılı ve Çeşmeli ailelerin, çocuklarını seyrederken keyif almalarını sağlamaya çalışacağız" diye belirtti. 

"Taraftarlar arasındaki diyalog iyi seviyeye çıkarılacak"

Kulüp yönetimiyle tam bir uyum içerisinde olduklarını vurgulayan Gençalp, "Kulüp Başkanı Soner Varhan, benim eski oyuncum. Zaten inandığım kişiler olmasaydı, ben burada olmazdım. Kulüp yönetimindekiler yakınlarım, tanıdıklarım ve iyi ailelerin çocuğu. Alaçatıspor'un çehresini tekrar değiştirecek ve Alaçatıspor'un bazı kötü imajlarını  düzeltebilecek kapasitedeki insanlar. Karşı takımın taraftarlarıyla kendi taraftarlarımızın arasındaki diyaloğu daha iyi seviyeye çıkaracaklardır. Bunlar bizim sportif başarılardan daha öncelikli hedeflerimiz" diye konuştu. 

 

 

 

 

 

coruhlualt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life