aydinototepe aydinototepe

TİRE BELEDİYESİ ZAFER TURNUVASI GÖRKEMİYLE BAŞLADI

30 / 08 / 2019

Tire Belediyesi’nin organize ettiği ve ilk kez düzenlediği Amatör takımların katılacağı Tire Belediyesi Zafer Turnuvası 30 Ağustos 2019 bugün başladı

Turnuvanın ilk maçı olan Buca Zaferspor- Bayındırspor müsabakasını Tugay Ünlü, Ufuk Tatlıcan ve İlyas Onur Saban yönetirken, ikinci maç Tire Belediyespor- Ödemişspor karşılaşmasını ise İlyas Onur Saban, Tugay Ünlü ve Ufuk Tatlıcan hakem 3’lüsü yönetti.

Yapılan turnuvaya katılan takımlar bu tarz organizasyonun faydalı olduğunu ifade ederken, lige hazırlık sürecinde olumlu yönleri oluğunu belirttiler.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın da katıldığı turnuvanın ilk maçı Buca Zaferspor ile Bayındır arasında oynandı. Zorlu ve keyifli geçen maçı Bayındırspor Sercan Arasan’on golü ile kazandı ve adını ilk finale yazdıran takım oldu.

İkinci maç ise Tire Belediyespor ile Ödemişspor arasında oynandı. Bu mücadeleyi ise Tire Belediyespor Mohammed Yasser(2) ve İbrahim Akanbi’nin golleri ile 3-0 kazandı. Alınan bu sonuçla Tire Belediyespor finale yükselen 2. Takım oldu ve Bayındırspor ile şampiyonluk maçı oynamaya hak kazandı.

Başkan Atakan’dan Kutlama

Tire Belediyespor- Ödemişspor maçını ev sahibi ekip ve organizasyona ev sahipliği yapan Tire ekibi 3-0 kazanarak finale yükselme başarısı elde etti. Maç sonunda Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Tire Belediyespor’lu oyuncuları güzel futbol için teşekkür edip, “ Tire’de futbolun ne kadar çok sevildiğini biliyoruz. Futbolu Tire’de daha iyi seviyelere getireceğiz. Tire’li çocuklarımız için en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Finalin Adı Belli Oldu

Günün ilk maçı saat 16:00’da Bayındırspor- Buca Zaferspor arasında oynandı. Dilek Uzan’ın öğrencileri, Ali Çalışkan’ın öğrencileri arasında keyifli geçen maçı Sarı Kırmızılı ekip 10 yenerek adını finale yazdırmayı başardı. Günün ikinci maçı ise ev sahibi Tire Belediyespor ile Ödemişspor arasında oynandı. Bu karşılaşmayı ise Serkan Sögüt’ün öğrencileri, Yahya Erdem’İn öğrencilerini 3-0 mağlup etti ve 2. Finale yükselen takım oldu. 4 Eylül 2019 Çarşamba günü Final maçı Tire Belediyespor- Bayındırspor arasında, 3’lük 4’lük maçı ise Buca Zaferspor ile Ödemişspor arasında oynanacak.

Başkanlar Birlikte İzledi

Turnuvaya ev sahipliği yapan Tire Belediyespor Kulüp Başkanı Can Toprakcı ve yönetici Asım Batum, Buca Zaferspor Kulüp Başkanı Orhan Yıldız ve yönetici Selahattin Kartpak, Bayındırspor Kulüp Başkanı Ahmet Toru ve yönetici Umut Tanış ve Alper Bentürk Ödemişspor’da ise yönetim kurulu üyeleri Burak Can, Ali Gürel ile Mehmet Savancı karşılaşmaları birlikte takip ettiler.

 

 

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life