çoruhluastepe çoruhluastepe

YATKIN, İZMİR AMATÖRÜ SAHİPLENİYORUZ

03 / 09 / 2019

İzmir Amatör Spor Kulüpleri ve TFF Amatör İcra Kurulu Üyesi Kadri Yatkın’ı ASKF Merkez Binasında Ege Spor Life Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Özlahlan ziyaret etti. İzmir Amatör Futbolu hakkında görüşlerini iletti.

2019-2020 sezonu öncesi İzmir’de mücadele eden tüm kulüplere başarı dilerken, yeni sezon öncesi İzmir Amatör Futboluna kazasız belasız bir sezon geçirmelerini dile getirdi.

Sözlerine devam eden Yatkın, “Geçmişte hem antrenör hem de kulüp yöneticiliği yapan biri olarak, kulüplerin ne tarz sıkıntılar çektiğini biliyorum. 10 yıl evvel aktarma ücretlerini bugün ki enflasyona göre hesaplarsak en az 2000 Lira olması gerekirken, TFF İcra Kurulu Üyemiz Sayın Ali Düşmez ve Başkan Vekilimiz Mehmet Baykan ve bizlerin yaptığı çalışmalar ile aktarma ücretlerini 350 Liraya inmesini sağladık. Hem eğitimde hem de bürokrasi işlemlerinde bizlere çok yardımcı oluyorlar. Bu uygulama kitapçığında elimizden geldiğince kulüplerin lehine çalışmalar yapılarak, onların yapılmasında katkıları çok oldu bize. Sayın Ali Düşmez ve Mehmet Baykan’a çok teşekkür ediyorum. İzmir Kulüplerimizi başarıları için, programların daha sağlıklı olması için TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu ve ekibi ile elimizden geldiğince çalışmalarımızı birlikte yürütüyoruz. İzmir’de amatör takımların kullandığı saha sayısı 80’in üzerinde ve 271 kulübün yer alması ile geçen sezon 8000’in üzerinde bir maç sayısı yakalamak çok zor oldu ama çokta güzel bir sayı. İzmir için bana göre çok büyük başarı. Bu başarıda bize katkıda bulunan Tavan birimlerine, TFF İl Temsilciliğine, TÜFAD’a, İl Hakem Kuruluna çok teşekkür ediyoruz. Onlar bizim parçamızdır. Onlarsız bu iş olmaz. Bizsizde olmaz. Ben ve yönetim kurulumuz 2019-2020 sezonun İzmir ve Türk Futboluna hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YATKIN, “TUNÇ SOYER İLE GÖRÜŞME YAPACAĞIZ”

Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge ile görüşen ve İzmir amatör futbolu hakkında görüşlerini ileten Yatkın, “Hakan Orhunbilge ile görüşmemiz gayet güzel ve olumlu geçti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’den randevu talebimiz oldu. Yaptığımız görüşme sonrası müjdeli ve güzel haberleri Amatör Futbol kulüplerimize ileteceğim” dedi.

 

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life