çoruhluastepe çoruhluastepe

BUCA TÜGVA, GENÇLİĞİN HİZMETİNDEYİZ

04 / 09 / 2019

Bir buçuk sene önce Buca’da şubesini açan Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA), 2019-2020 sezonuna tüm hızıyla çalışmalarına başladı

2013 yılında İstanbul’da kurulan TÜGVA, Türkiye’de illere yayılmaya başladı.  İzmir Buca’da 2017’nin son aylarında faaliyetine başlayan TÜGVA Buca, geçen sezon 500’e yakın sporcuya hizmet verdi.

2019-2020 sezonunda TÜGVA Buca Şube Başkanı Yiğit Aslanata, “Geçen sezon yakaladığımız sporcu sayısını bu sezon 1000 sporcuya çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

YETİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Toplamda 9 branşta sporcu yetiştiren Buca TÜGVA, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Atletizm, Kick Box, Wuşhu, Teakwondo ve Okçuluk alanından faaliyetlerine bu sezon daha çok ağırlık vereceklerini ifade eden Aslanata, “ Yeni dönemde 9 antrenör eşliğinde çalışmalarımıza başladık. 2019 Ekim’in ilk haftası sezon açılışı yaparak Buca, İzmir ve Türk Gençliğine spor sevgisini aşılamak için elimizden gelenin en iyi yapacağız” dedi.

MADALYALAR GURURUMUZ OLDU

Kazandıkları madalyalar hakkında konuşan Başkan Yiğit Aslanata, “2018-2019 sezonunda girdiğimiz birçok turnuvalarda 14 Altın, 8 Gümüş madalya alarak ne kadar çok emek verdiğimizi ve bunun sezon sonunda meyvesini vermesi bizleri inanılmaz mutlu etti. Bu sporcularımız Buca TÜGVA’nın gururu oldu. Tüm Sporcularımıza ve antrenörlerimize sağladıkları ve verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

MİNİKLER FUTBOL TURNUVASI YAPACAĞIZ

Sözlerine devam eden Buca TÜGVA Başkanı Yiğit Aslanata, “Sporcuları ve aileleri teşvik etmek için Buca TÜGVA olarak en az 30 en fazla 40 takımın yer alacağı U11- U12 kategorilerinde futbol turnuvası düzenlemek adına girişimlerimize hız verdik. Proje kapsamında olan turnuvamızı en kısa zamanda hazırlayıp, en az 3 en fazla 5 gün sürmesini istediğimiz turnuva için altyapı kategorileri girişimlerimize başlayacağız” dedi.

 

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life