aydinototepe aydinototepe

İNCU’DAN SEZON ÖNCESİ AÇIKLAMA GELDİ

11 / 09 / 2019

TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu, 2019-2020 Amatör Futbol Sezonu hakkında önemli açıklamalar yaptı

TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu, 2019-2020 sezonunda A takım maçlarının genelini Pazar günleri oynatacaklarını ifade etti. Sözlerine devam eden İncu, kulüplerin biraz daha rahatlamasını ve hafta içine okulların ara tatilleri dışında müsabakalar oynatmayıp, sporcu izinleri ile ilgili yaşanan olumsuzluklarını bitirilmesi yönünde takımların beklentilerine uygun bir planlama yapıldığını belirtti. İl Hakem Kurulu ve İlgili Kurumlara sağladıkları bu anlamlı destek ve duyarlılık için özellikle teşekkür etti.

Müjdelerini sıralayan TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu, “Ayrıca Mayıs ayı sonunda liglerin bitirilerek sıcak havalarda müsabaka oynanmaması yönünde de bir takvim yapıldı” dedi.

U11-U12 ve U13 Liglerinin 28 Eylül 2019’da başlayıp 30 Mayıs 2020’de bitirileceğini ve 8 ay sahalarda kalacak bu yaş gruplarında toplam 3750 maç hedeflendiğini belirten İncu, Yeni sezonda İzmir genelinde okul maçları ve özel organizasyonlar dışında 8500 maç planlandığı bilgisini de verdi. Sözlerine son olarak fikstürler açıklandıktan sonra liglerden çekilmelerin planlamalarını olumsuz etkilediğini dile getiren İncu, “Yeni sezonda bütün takımlarımıza başarılar diliyor ve kazasız belasız bir futbol sezonu olmasını temenni ediyorum "dedi.

 

 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life