fiorita otel fiorita otel

TEBRİKLER ŞAHİN

17 / 09 / 2019

İzmir Belediyespor’lu tekvandocularından Şahin Çelebi, Bulgaristan'da düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

13-14 Eylül tarihlerinde Bulgaristan’ın Samokov kentinde düzenlenen Balkan Tekvando Şampiyonası'nda İzmir Büyükşehir Belediyespor’lu Şahin Çelebi, Balkan Şampiyonu oldu. 

11 ülkeden 753 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada büyükler +87 kiloda tatamiye çıkan Şahin Çelebi, çeyrek finalde Rumen rakibini 25-5, yarı finalde Kosovalı rakibini 19-4 yenerek finale çıktı. Çelebi, finalde Makedon rakibini 18-15 yenerek Balkan Şampiyonluğunu kazandı. 
Türkiye, şampiyonayı 15 altın, 9 gümüş ve 7 bronz madalya ile tamamladı. Ay-yıldızlı sporcular gençler kategorisinde 9’u altın, 7’si gümüş ve 3’ü bronz olmak üzere 19, büyükler kategorisinde ise 6’sı altın, 2’si gümüş ve 4’ü bronz olmak üzere 12 madalya elde etti. Türkiye, hem büyüklerde hem de gençlerde takım halinde şampiyon olmayı başardı. 

Tekvandoda üst üste gelen başarılarla İzmir'in gururu olduklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Branş Sorumlusu Ömür Gökçepınar, “Sporcumuz Şahin Çelebi, Bulgaristan'da düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak haklı gururumuz oldu. Bu başarısından dolayı sporcumuzu ve antrenörlerimizi kutluyorum. Bizlere destek veren kulüp başkan ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

barfks

BENZER HABERLER

ANKET

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life