çoruhluastepe çoruhluastepe

BÜYÜKŞEHİR'DEN TAM İSABET

18 / 09 / 2019

Açık Hava Okçuluk Türkiye Şampiyonası ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası'ndan İzmir Belediyespor, dört kupa ile döndü.

Açık Hava Okçuluk Türkiye Şampiyonası ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası'ndan İzmir Büyükşehir Belediyespor, dört kupa ile döndü.

Antalya'da 75 kulüpten 464 sporcu katıldığı organizasyonda Büyükşehir Belediyespor, Açık Hava Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda klasik yay kadın takımı şampiyon oldu. Aybüke Aktuna, Buket Aycan ve Deniz Haberal'dan oluşan kadın takımı tüm rakiplerini geçerek kürsünün zirvesine çıktı. Aynı şampiyonada Yağız Yılmaz, Bilal Güneri ve Oğuzhan Küçük'ten oluşan erkek takımı ise ikincilik elde etti. 
Kulüpler Türkiye Şampiyonası'nda ise İzmir Büyükşehir Belediyespor, Aybüke Aktuna, Kıvılcım Yavuz ve Şueda Güneri'den oluşan kadın takımı ve Yağız Yılmaz, Bilal Güneri ve Oğuzhan Küçük'ten oluşan erkek takımı ikincilik kürsüsüne çıkma başarısı gösterdi.
Kıvılcım Yavuz, Türkiye Şampiyonası bireysel elemede dördüncü olurken, Büyükşehirli sporculardan Buket Aycan, Bilal Güneri ve Oğuzhan Küçük, 2020 Milli takım seçme kampına davet edildi.
İki ayrı şampiyonada bir birincilik, üç ikincilik elde ettiklerini söyleyen Antrenör Esen Dönmez, “Antalya'dan dört kupa ile dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca üç sporcumuzda milli takım hazırlık kadrosunda yer alacak. Biz, Türkiye'nin okçuluk branşındaki en iyi kulüplerindeniz ve yine farkımızı ortaya koyduk. Antrenörümüz İrem Özdemir ve tüm sporcularımızı kutluyorum” dedi. 

 

 

 

 

aydinotoalt

BENZER HABERLER

HAVA DURUMU

IZMIR

Copyright © 2017. Ege Spor Life